VIDEO Toronto vyrovnalo sériu proti Milwauke: Budeme naďalej bojovať, lebo máme šancu zmeniť históriu

Hráč Milwaukee Bucks Giannis Antetokounmpo
Hráč Milwaukee Bucks Giannis Antetokounmpo

TORONTO - Basketbalisti Toronta zvládli aj druhý domáci zápas vo finále Východnej konferencie NBA a v utorok zdolali Milwaukee 120:102. Zatiaľ čo na prvé domáce víťazstvo potrebovali dve predĺženia, v druhom stretnutí víťaza základnej časti jasne prevýšili o 18 bodov. Stav série je vyrovnaný 2:2. Pokračuje sa vo štvrtok 23. mája v Milwaukee.

Bucks predviedli v obrane jeden z najslabších výkonov za dlhšie obdobie, čo nezabudol kriticky zdôrazniť ich tréner Mike Budenholzer. "Pravdepodobne prvýkrát sme hrali v defenzíve tak zle, že sme si nedali šancu na víťazstvo," povedal Budenholzer. Ani v útoku to nebolo ideálne. Khris Middleton a Jannis Antetokunmpo síce nastrieľali dovedna 55 bodov, ale nemali potrebnú podporu od ostatných hráčov. Na domácej strane sa zaskvel Kyle Lowry, autor 25 bodov. Hrdina predchádzajúceho súboja Kawhi Leonard pridal 19 bodov. A to aj napriek tomu, že miestami viditeľne kríval a v niektorých herných situáciách bolo vidieť, že hrá cez bolesť v nohe. Napriek tomu "odkráčal" z diania až 3:39 min pred koncom zápasu s 19 bodmi, 7 doskokmi a 4 ziskami lopty.

"Som v pohode. Všetci budeme naďalej bojovať, lebo máme šancu zmeniť históriu. Ospravedlnenia sa neprijímajú, hráme basketbal a chceme naďalej víťaziť," povedal líder Raptors Leonard miestnym reportérom po stretnutí. "Nášmu výkonu chýbalo z každého aspektu hry niečo. Zle sme si menili miesta a prihrávali si v defenzíve. Domáci nás prevýšili aj v doskokoch," uviedol čiernohorský krídelník Bucks Nikola Mirotič.

Play-off NBA 2018/2019 - finále Východnej konferencie - 4. zápas - utorok:

Toronto - Milwaukee 120:102 (32:31, 33:24, 29:26, 26:21) - stav série 2:2
Najviac bodov: Lowry 25, K. Leonard 19, N. Powell 18 (4 trojky) - Middleton 30 4 trojky), Antetokunmpo 25 (10 doskokov), Mirotič 11


Tagy: NBA Milwaukee Bucks Giannis Antetokounmpo

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Frank Gunn/The Canadian Press via AP

DISKUSIA