Český hrdina neskrýva úprimné emócie: Krásne slová, ktoré vás chytia za srdce!

Patrik Bartošák
Patrik Bartošák

BRATISLAVA - Hokejisti Česka si po siedmich rokoch opäť brúsia zuby na medailu z majstrovstiev sveta. Kľúčovú rolu pritom zohráva brankár Patrik Bartošák, ktorý mierne prekvapivo plní úlohu tímovej jednotky. Dvadsaťšesťročný gólman absolvoval na šampionáte dosiaľ päť stretnutí a zverencov Miloša Říhu už viackrát podržal kľúčovými zákrokmi.

Rovnako aj vo štvrtkovom stretnutí štvrťfinále proti Nemecku (5:1). Brankár, ktorý absolvoval sezónu 2018/2019 vo Vítkoviciach, no v ďalšej už bude chrániť bránku Třinca, síce urobil chybu pri jedinom inkasovanom góle, ale vytiahol z talóna aj niekoľko úspešných a kľúčových zákrokov.

"Myslím si, že sme boli celý zápas lepším tímom na klzisku. Bola iba otázka času, kedy nám to tam začne padať. Aj keď súper po našej chybe vyrovnal na 1:1, všetci sme verili, že zvíťazíme. Ukázali sme, akú máme útočnú silu a dúfam, že nám to bude fungovať aj v ďalších stretnutiach," povedal po zápase s Nemeckom Bartošák.

Na šampionáte v Bratislave ho teší najmä masívna podpora z tribún. "Fanúšikovia nás ženú dopredu už od začiatku turnaja. V každom zápase stoja za nami a veľmi nás podporujú. Robí nám to radosť a snažíme sa im odvďačiť dobrými výkonmi, veď hokej sa hrá pre fanúšikov," uviedol.

Bartošák o šanci českého tímu

Prekážkou Česka v ceste za medailou bude v semifinále Kanada. Zámorský tím patrí medzi hlavných ašpirantov na majstrovský titul, no Česi kožu nemienia predať lacno. "Na Kanadu sa musíme výborne pripraviť. Myslím si, že ak budeme hrať našu hru a nebudeme robiť zbytočné chyby, môžeme pomýšľať na úspech," vyhlásil rodák z Kopřivníc.

Na MS dostal od Miloša Řihu najviac príležitostí spomedzi brankárskeho triumvirátu. Na vedľajšiu koľaj odsunul Šimona Hrubca, Pavla Francouza zase trápi zranenie. "Je to pre mňa obrovský zážitok. Sú to moje prvé majstrovstvá sveta a dostávam veľa priestoru. Užívam si každý moment a keď po zápase počujem našu hymnu, je to krásne a mimoriadne emotívne," uzavrel Patrik Bartošák.


Tagy: Česko Patrik Bartošák MS v hokeji 2019

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Michal Svítok

DISKUSIA