VIDEO Bologna prestrieľala Neapol, Frosinone a Chievo sa rozlúčili so súťažou bezgólovou remízou

Erick Pulgar a Amin YounesErick Pulgar a Amin Younes Zdroj: SITA/AP - Giorgio Benvenuti

RÍM - V sobotňajšom stretnutí 38. kola talianskej futbalovej Serie A sa v súboji dvoch už istých druholigistov Frosinone a Chieva Verona zrodila bezgólová remíza. Bologna, ktorá si pod vedením trénera Sinišu Mihajloviča vybojovala záchranu, zvíťazila nad druhým Neapolom 3:2.

Domáci dvakrát udreli pred koncom prvého polčasu zásluhou Federica Santandera a Blerima Džemailiho. Hráči SSC znížili v 57. minúte aj s pomocou videorozhodcu a v 77. minúte vyrovnal Driesi Mertens. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času však rozhodol o triumfe Bologne svojím druhým gólom paraguajský útočník Santander

FC Bologna – SSC Neapol 3:2 (2:0)
Góly: 43. a 88. Santander, 45. Džemaili – 57. Ghoulam, 77. Mertens

Frosinone Calcio – AC Chievo Verona 0:0

Viac o téme: SSC Neapol FC Bologna