Vyradil slávny Feyenoord, teraz je na pokraji konca: Trenčín jednou nohou mimo slovenskej elity!

Peter Kleščík a Štefan ZošákPeter Kleščík a Štefan Zošák Zdroj: SITA/Radoslav Maťaš

POPRAD - Futbalisti FK Poprad zdolali v utorok hráčov AS Trenčín 2:0 na domácom ihrisku v prvom zápase baráže o účasť vo Fortuna ligy 2019/2020.

Skóre stretnutia v Národnom tréningovom centre pod Tatrami otvoril v 10. minúte Adam Pajer po tom, čo sa úspešne zorientoval v pokutovom území po dobrom centri z priameho kopu a z bezprostrednej blízkosti prekonal Igora Šemrineca.

Druhý presný zásah pridala po zmene strán najväčšia hviezda Popradčanov - bývalý reprezentant SR Stanislav Šesták. Útočník Popradu zvýšil na 2:0 po dobre mierenej delovke po zemi spoza pokutového územia. AS Trenčín už nedokázal počas zvyšných minút hry ani len znížiť a je tak blízko k zostupu do druhej najvyššej súťaže. Tabuľkovo druhý tím nedávno skončeného ročníka II. ligy z Popradu tak bude mať výhodu pred odvetným zápasom, keďže je po výhre z prvého stretnutia bližšie k postupu medzi ligovú elitu. Odvetný duel baráže o účasť vo Fortuna lige 2019/2020 sa uskutoční v sobotu 1. júna od 17.00 h v Žiline.

Adrián Slávik a Enzo Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/Radoslav Maťaš

FK Poprad - AS Trenčín 2:0 (1:0)
Góly: 10. Pajer, 58. Šesták, ŽK: 52. Gallovič, 61. Arevalo, 74. Zekucia - 10. A. Slávik, 21. M. Šulek, 39. Zubairu, 72. Mašovič (všetci Trenčín), rozhodovali: Očenáš - Vorel, Tomčík, 2310 divákov

Poprad: Knurovský - P. Maslo, Luberda, L. Horváth, Zekucia - Kukoľ, Gallovič, Pajer, Zošák - Acosta (90. Streňo), Šesták (69. Slebodník)

Trenčín: Šemrinec - A. Slávik, Kleščík, M. Šulek, Skovajsa - Mašovič (78. Ubbink) - Zubairu, Corryn - Michal Petráš (51. Roguljič), Umeh (24. Bukari), Sleegers

Viac o téme: AS Trenčín FK Poprad