Chára je doslova hokejový gladiátor: VIDEO, z ktorého budete mať zimomriavky!

Kapitán Bostonu Zdeno Chára
Kapitán Bostonu Zdeno Chára

BOSTON - Boston Bruins nezvládol v poradí 5 zápas o Stanley Cup, keď na domácom ľade prehral so St. Louis Blues tesne 1:2. V drese Bostonu nastúpil slovenský kapitán Zdeno Chára, ktorého štart bol vážne ohrozený vzhľadom na zranenie tváre z predchádzajúceho súboja na ľade v St. Louis. Slovenský obor sa dočkal aj obrovskej ovácie z hľadiska. Celá NHL ho ospevuje za jeho bojovnosť, obetavosť a líderske vlastnosti.

"Jeho štart odobrili lekári s niekoľkými upozorneniami. On sám napokon učinil rozhodnutie, že bude hrať. Veľa to hovorí o jeho vôli a charaktere. Je to pre nás dôležitý hráč, sme radi, že ho máme," povedal tréner Bostonu Bruce Cassidy na adresu Cháru na oficiálnom portáli NHL.

Štyridsaťdvaročný defenzívny štít Bruins sa predstavil s celotvárovým krytom a v obrane domácich odohral 16:42 min so štatistickou bilanciou 2 strely, 4 "hity", 3 zablokované strely a 1 mínuska. Práve Chárovi sa ušiel najväčší aplauz zaplnenej TD Garden, keď moderátor večera v úvode predstavoval hráčov úvodných pätiek oboch tímov. 


Tagy: Zdeno Chára Boston Bruins

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA, športky
Foto:
TASR/AP/Michael Dwyer

DISKUSIA