VIDEO Obrovský úspech pre Ukrajinu: Svetlá budúcnosť? Futbalisti do 20 rokov majstrami sveta!

Radosť futbalistov Ukrajiny Radosť futbalistov Ukrajiny Zdroj: SITA/AP/Darko Vojinovič

LODŽ - Futbalisti Ukrajiny sa stali majstrami sveta hráčov do 20 rokov, keď v sobotňajšom finále šampionátu zdolali v poľskej Lodži Kórejskú republiku 3:1. Juhokórejčania sa ujali vedenia už v 5. minúte, keď nariadený pokutový kop premenil Kangin Lee.

Ukrajinci ešte v prvom polčase vyrovnali zásluhou Vladyslava Supriagu. Ten istý hráč poslal v 53. minúte po rýchlom protiútoku Ukrajinu do vedenia. Víťaznú poistku dal v 89. minúte Giorgi Citaišvili.

Pre Ukrajinu je to premiérový titul na šampionáte do 20 rokov a dosiahla ho pri premiérovej účasti vo finále. Aj pre Kórejčanov to bol debut v boji o titul.