Sklamanie slovenskej cyklistky na európskych hrách: Musím si vyčistiť hlavu, odpustiť si!

Alžbeta Bačíková
Alžbeta Bačíková

MINSK - Slovenskej cyklistke Alžbete Bačíkovej sa vôbec nevydarila utorňajšia časovka na II. európskych hrách. Na 28,6 km dlhej trati v uliciach Minsku obsadila až predposledné 28. miesto, keď za víťaznou Švajčiarkou Marlen Reusserovou zaostala o vyše šesť minút.

Dvadsaťdeväťročná Slovenka si v Bielorusku zvolila dvojkombináciu cestnej a dráhovej cyklistiky. Prvú časť má už za sebou, no so svojimi výkonmi nie je spokojná. "Som z toho sklamaná. Nominácia bola taká, že iba ten, kto pôjde časovku, môže ísť aj preteky s hromadným štartom, takže to bol taký 'mačkopes'. Chtiac - nechtiac som musela ísť časovku, aby som mohla ísť etapu. Časovku až tak primárne netrénujem a odzrkadlilo sa to na výsledku. No aj tak som od seba čakala viac," povedala po dojazde do cieľa.

Bačíkovú mrzela pokazená časovke ešte viac preto, že jej vyhovoval profil trate. "Bolo to v podstate stále hore, dolu, hore a dolu, rovina asi len kilometer. Ale stúpania tak dvoj až šesťpercentné, čiže žiadny obrovský kopec. Za iných okolností a keby som sa svedomito pripravovala, tak by to bola pre mňa ideálna časovka, ale v tomto prípade sa ospravedlňujem."

Teraz má dva dni voľno a od piatka do nedele ju čakajú tri disciplíny na velodróme - scratch, omnium a madison. "Musím si vyčistiť hlavu, odpustiť si a znovu začať bojovať. Prvú disciplínu scratch mám v piatok, takže dva dni voľna a v nej sa aj cítim najsilnejšia," dodala.

cestná cyklistika - časovka na 28,6 km: 1. Marlen Reusserová (Švaj.) 36:17,41 min., 2. Chantal Blaaková (Hol.) 37:32,44, 3. Hayley Simmondosvá (V.Brit.) 37:44,57, ... 28. Alžbeta BAČÍKOVÁ (SR) 43:06,96


Tagy: Alžbeta Bačíková

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Milan Kapusta

DISKUSIA