Ďalšia tvrdá rana pre hokejový Slovan: Miliónové dlžoby a teraz ďalší problém!

Na snímke výkonný viceprezident a člen predstavenstva klubu HC Slovan Bratislava Juraj Široký ml. počas tlačovej konferencieNa snímke výkonný viceprezident a člen predstavenstva klubu HC Slovan Bratislava Juraj Široký ml. počas tlačovej konferencie Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Predstavenstvo spoločnosti Pro-Hokej v utorok rozhodlo, že neodporučí Ligovej rade udeliť hokejovému klubu HC Slovan Bratislava licenciu do Tipsport Ligy na sezónu 2019/2020. Pre TASR to potvrdil predseda predstavenstva Pro-Hokeja Juraj Koval.

Slovan sa po konci svojho sedemročného účinkovania v KHL chce vrátiť späť do najvyššej slovenskej súťaže. Podľa Pro-Hokeja, ktorý doposiaľ riadil Tipsport Ligu, však mal klub k 1. júlu vydokladovať vysporiadanie všetkých záväzkov po dobe splatnosti voči hráčom a trénerom. "Skúmali sme, či všetky kluby, ktoré vlani hrali Tipsport Ligu, predložili čestné prehlásenie o tom, že majú vysporiadané všetky záväzky. Všetko je u nich v poriadku. Zaoberali sme sa aj situáciou Slovana, ten však nepredložil vôbec nič. A preto navrhneme výkonnému výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja, aby Slovanu neudelil licenciu," povedal Koval.

Predstavitelia Slovana na pondelňajšej tlačovej konferencii vyhlásili, že po splatení vyše miliónového dlhu mestu za prenájom haly pracujú aj na vyrovnaní záväzkov voči hráčom, čo je hlavná podmienka na udelenie licencie pre nadchádzajúci ročník TL. Podľa viceprezidenta a člena predstavenstva Juraja Širokého ml. dlhujú "belasí" zhruba 60 hráčom dokopy približne tri milióny eur. Vedenie klubu by chcelo hokejistom dlžnú sumu uhradiť, respektíve sa s nimi dohodnúť na splátkových kalendároch do 1. augusta, keď by mal zasadnúť nový Výkonný výbor SZĽH, ktorý bude rozhodovať o udelení extraligových licencií.

Riadenie TL vezme pod seba od novej sezóny SZĽH. Pro-Hokej má dať Ligovej rade odporúčanie o tom, či má dať klubom licencie, Ligová rada ich následne predloží VV. "Nastala podľa nás nejasná situácia, také bezvládie. Nie je jasné, kto momentálne riadi ligu, či Pro-Hokej alebo už zväz. Každopádne, Pro-Hokej vždy dával iba odporúčania na udelenie licencie," zdôraznil Široký ml. Podľa neho je smerodajný dátum 1. august, dokedy má Slovan vydokladovať dohody so všetkými hráčmi.

Slovanu navyše hrozí konkurzné konanie. Dňa 28. júna 2019 bol totiž na Okresný súd Bratislava I podaný návrh na vyhlásenie konkurzu bývalého účastníka KHL a osemnásobného slovenského majstra. Spomenutý návrh mal podľa denníka Sme podať jeden z hráčov, ktorému vedenie Slovana dlhuje výplaty.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Juraj Široký ml.
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: TASR, SITA

Súvisiace články