Saganove šance na Tour de France: Slovenský rýchlik môže ovládnuť tieto etapy!

Peter Sagan
Peter Sagan

PARÍŽ - Slovenský cyklista Peter Sagan už tradične patrí k najsilnejším špurtérom na Tour de France. Najznámejší cyklistický sviatok by sa bez neho nezaobišiel. Ako každý rok, aj teraz je jazdec tímu Bora-Hansgrohe najväčším favoritom na zisk zeleného dresu. Na rozdiel od čistokrvných šprintérov sa mu darí aj v kopcoch a dokáže bodovať na šprintérskych prémiách. Jednu etapu dokonca ovládol a v iných obsadil popredné miesta. Šanca na obohatenie víťazného počtu etáp ešte príde v troch prípadoch.

Po odjazdení desiatich etáp si môžu cyklisti konečne vydýchnuť a zregenerovať. V utorok sa nejazdí, na programe je voľno. Ešte jeden voľný deň príde po dokončení 15. etapy. Hneď po oddychu je na rade ľahká etapa, v ktorej si jazdci budú šetriť nohy na nadchádzajúce kopce. Pomerne rovinatá jedenásta etapa nebude pre pelotón žiadnou výzvou. Sú v nej stúpania tretej a štvrtej kategórie, ktoré nepredstavujú žiaden problém. V koncovke to bude poriadne napínavé, keďže sa očakáva tuhý boj o zelené tričko. Jedným z top favoritov je samozrejme aj Peter Sagan.

Ďalšia príležitosť na triumf príde až po prekonaní pyrenejských kopcov. 23. júla jazdci absolvujú 177km dlhú etapu, ktorá začína aj končí v Nimes. Diváci si rozhodne prídu na svoje, pretože keď pelotón prejde cez akvadukt Pont du Gard, tak sa pred ním objaví nádherná prírodná scenéria. Problémy môže spôsobiť vietor, ktorý by mohol potrhať pelotón. Uvidíme, ako sa s touto výzvou popasuje Peter Sagan, ktorý by mohol byť víťazom tejto krásnej etapy.

Poslednou šancou na etapový triumf bude posledná 21. etapa. Kto by nechcel vyhrať slávnu etapu s dojazdom na Champs-Élysées. Miesto, kde sa TdF končí už od roku 1975. Boj o celkové poradie už bude v tomto bode pretekov ukončený a šampión bude známy. Špurtéri však nebudú mať dobojované, pretože sa s Tour môžu rozlúčiť víťazstvom. Na konci 127km dlhej etapy by mohol stáť najvyššie práve Sagan v jeho tradičnom zelenom drese.


Tagy: Peter Sagan

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Thibault Camus

DISKUSIA