VIDEO Mladé esá slovenského hokeja potili krv: Fehérváry si chce vybojovať miesto v NHL

Martin Fehérváry (vľavo), Maxim Čajkovič (vpravo) a Filip Krivošík počas letnej prípravy
Martin Fehérváry (vľavo), Maxim Čajkovič (vpravo) a Filip Krivošík počas letnej prípravy

BRATISLAVA - Špičkoví slovenskí hokejisti majú leto plné tréningov a driny, aby sa v zime mohli tešiť z plodov svojej práce. Čím kvalitnejšiu letnú prípravu absolvujú, tým lepšiu sezónu zažijú. Viacerí hráči sa už roky pripravujú v bratislavskom Health & Performance pod dohľadom skúsených expertov. Okrem tréningu dostávajú kompletnú starostlivosť vrátane regenerácie či stravy. Služby profíkov nie sú však iba pre špičkových hokejistov. Využiť ich môže aj široká verejnosť.

Počas tréningovej jednotky, ktorú boli Športky navštíviť, boli v akcii viacerí mladí hráči s prísľubom žiarivej budúcnosti ako napríklad Martin Fehérváry, Maxim Čajkovič alebo Filip Krivošík. Všetci boli do nitky premočení od potu po tvrdej drine.

"Vždy sa snažím vyhrávať. Nechcem si namýšľať, pretože je tu viacero fyzicky dobre pripravených hráčov ako Maxim Čajkovič alebo Filip Krivošík," povedal po tréningu Martin Fehérváry, ktorý bol draftovaný Washingtonom Capitals. Do prvého tímu by sa chcel prebojovať čím skôr: "Nazrieť do NHL je môj cieľ. Aj do hlavného kempu idem s tým, že si chcem vybojovať miesto  a hrať čo najskôr v NHL."

V Health & Performance sa pripravuje už niekoľko rokov, pretože sú špičkou na trhu: "Precestoval som Švédsko aj Ameriku, takže môžem povedať, že Health & Performance sú špička. Sú tu vyučení chalani, používajú najmodernejšie techniky a vedia, čo je pre nás dobré."

Pri tréningu sme zastihli aj ďalšiu mladú hviezdu Maxima Čajkoviča, ktorého si v drafte vybrala z celkového 89. miesta Tampa Bay Lightning.  "Letnú prípravu mám naplánovanú od profíkov, som veľmi spokojný. V H & P je to najvyššia úroveň, aká je na Slovensku," povedal Čajkovič, ktorý by sa časom taktiež rád pozrel do najlepšej hokejovej ligy sveta: "Nasledujúcu sezónu budem pôsobiť v tíme Saint John, a potom uvidíme, kam sa posuniem."

Dohľad nad partiou hokejistov mal tréner Tomáš Mihalík, ktorý bližšie predstavil, čo všetko na hokejistov počas tréningu čaká: "Zamerali sme sa hlavne na silovú prípravu. Jednak budú rýchli a zároveň im to pomôže ako prevencia pred zraneniami. Okrem toho hráčom zabezpečujeme regeneráciu, poriadnu rozcvičku, jedlo a rôzne doplnky stravy."


Tagy: Martin Fehérváry Health & Performance Maxim Čajkovič

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Rendek
Foto:
Ján Zemiar; Video: Ján Zemiar

DISKUSIA