VIDEO Sagan opäť útočil, aby bodoval: Toto bude dôležité v posledných etapách

Peter Sagan
Peter Sagan

VALLOIRE - Kolumbijský cyklista Nairo Quintana triumfoval vo štvrtkovej 18. etape 106. ročníka Tour de France a vrátil sa do boja o celkové poradie, keď sa posunul z 12. na 7. miesto. Jazdec stajne Movistar sa presadil v záverečnom stúpaní na Col du Galibier a náročnú 208 km dlhú horskú trasu z Embrunu do Valloire zvládol za 5:34:15 h. Slovenský cyklista Peter Sagan z Bory-Hansgrohe prišiel do cieľa v grupette s mankom vyše 36 minút, no zelený dres si udržal.

Sagan finišoval s mankom 36:36 min už za výdatného dažďa, no stále s 20-minútovou rezervou pred časovým limitom. Obsadil 154. miesto a v celkovom poradí je na 85. priečke s mankom 2:13:11 h. V "zelenej" súťaži má stále náskok 85 bodov pred Talianom Eliom Vivianim (Deceuninck-QuickStep). "Dnes sme sa po prvýkrát dostali do Álp a opäť som od začiatku zaútočil, aby som bodoval na rýchlostnej prémii. Po veľmi rýchlej úvodnej časti odišla veľká skupina, ktorá však pre mňa nebola nebezpečná. Do Paríža máme ešte dve tvrdé etapy, takže bude dôležité zostať ostražitý a dokončiť v časovom limite," uviedol Sagan na svojom facebookovom profile. Bardet sa posunul na čelo vrchárskej súťaže s 86 bodmi, keď z bodkovaného dresu vyzliekol Belgičana Tima Wellensa (74).

Hneď od štartu sa tuho bojovalo o únik a keďže jediná rýchlostná prémia nasledovala ešte pred Col de Vars, Peter Sagan si musel kontrolovať situáciu na čele, aby mu neunikli konkurenti z bodovacej súťaže. To sa nestalo. Ako prví sa dostali dopredu Alexej Lucenko (Astana) a Pierre-Luc Périchon (Cofidis), ktorí spolu zdolali aj prvú vrchársku prémiu. Krátko po nej sa však všetko spojilo a čakalo sa na ďalšie pokusy. K definitívnemu úniku dňa prišlo až po vyše 50 kilometroch, keď sa od hlavného balíka oddelila veľká 34-členná skupina.


Tagy: Peter Sagan

Zdroj:
TASR
Foto:
Profimedia; Video: Youtube

DISKUSIA