FOTO Réway ukázal jasný dôkaz: Už stačilo, aby som vyzeral ako alkoholik alebo feťák!

Martin Réway
Martin Réway

KLADNO - Slovenský hokejový útočník Martin Réway sa v tomto období pokúša o "reštartovanie" hráčskej kariéry. Na spadnutie bola skúška v pražskej Sparte, no nedošlo k dohode. Dvadsaťštyriročný rodák z českej metropoly tak bude mať príležitosť presvedčiť o svojich kvalitách na próbe v Kladne.

Ešte predtým ho však trápila jedna vec, ktorú vysvetlil na svojej fanúšikovskej stránke: „Tento týždeň takmer každé české a slovenské noviny napísali článok o tom, ako som údajne odmietol podstúpiť testy na alkohol a drogy. Je to hanba, ako si môžu niečo také dovoliť napísať, keď to nemajú overené, stačí, aby im niekto dal falošný tip a hurá, článok je na svete. Ako vidíte na týchto testoch, takisto ako na zdravotných, som bol už 4.7. na požiadavku Sparty.

Nemal som žiadny problém tieto testy absolvovať. Viete, nejde o prvý článok, kedy sa moje meno stalo terčom a z určitej časti si za to môžem sám. Chápem to a akceptujem, lenže to boli maličkosti, a tak som to neriešil, ale čo je veľa, to je veľa, aby som v očiach ľudí vyzeral ako nejaký alkoholik alebo feťák len preto, že sa to niekto rozhodne napísať. Je to naozaj veľa už aj na mňa,” napísal Réway.

Réway už v juniorskom veku patril medzi najproduktívnejších hráčov českej najvyššej súťaže. V sezóne 2014/2015 nazbieral v drese Sparty 37 bodov (9+28) v 34 dueloch základnej časti a v 8 súbojoch play-off mal bilanciu 1+6. Vydarený ročník doplnil ziskom bronzovej medaily so slovenskou reprezentáciou na MS do 20 rokov.

V sezóne 2015/2016 zbieral Réway naďalej bod na zápas v Česku aj vo švajčiarskej NLA, ale nasledujúci ročník musel vynechať pre zdravotné problémy. Od návratu na súťažný ľad sa nedostal do formy z minulosti. Účinkovanie v zámorskej AHL v tíme Laval Rocket ukončil po piatich dueloch a výraznejšie sa nepresadil ani v KHL v drese Slovana Bratislava, kde absolvoval osemnásť zápasov.

Minulú sezónu odštartoval dvoma súbojmi v druholigovom Dolnom Kubíne a ďalších desať štartov pridal vo švédskej Allsvenskan. Od roku 2016 však v súťažnom stretnutí strelil jediný gól.


Tagy: Martin Réway

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky, SITA
Foto:
TASR - Marko Erd, Instagram Martin Réway

DISKUSIA