VIDEO Chuligáni Slavie ohrozili bezpečnosť fanúšikov: Klubu hrozí uzatvorenie štadióna!

Futbaloví chuligáni Futbaloví chuligáni

PRAHA - Predseda predstavenstva futbalovej Slavie Jaroslav Tvrdík odsúdil správanie niekoľkých fanúšikov Pražanov pri ligovom zápase s Olomoucom. Chuligáni z "kotla" domácich priaznivcov, ktorý sa kvôli zatvorenej severnej tribúne presunuli za opačnú bránku, v závere nahádzali ohňostroje do sektoru pre priaznivcov hostí a spôsobili prerušenie zápasu.

Správanie neukáznených fanúšikov skritizoval aj slávistickí hráči. Tvrdík počíta s tým, že klub bude mať aj na ďalšie domáce stretnutia zatvorený "kotol", pretože je od konca minulej sezóny v podmienke. "Dnes to bolo naposledy, kedy klub poskytol bezplatné náhradné plnenie za uzavretú tribúnu sever. Všetci tí, ktorí hodili svetlice do sektoru hostí, prekročili všetky písané aj nepísané pravidlá a strašne ublížili Slavii," uviedol Tvrdík na sociálnej sieti twitter.

"Považujeme fanúšikov za jeden z kľúčových faktorov úspechu. Pre nich futbal robíme. Verili sme garanciám tribúny sever. Uistením, že si poriadok dokážu dohodnúť sami. Urobíme maximum pre identifikáciu všetkých, čo sa dopustili porušenia pravidiel bezpečnosti. A pre ich vyradenie z radov slušných fans," dodal šéf ligového majstra.

Počínanie slávistických chuligánov v 81. minúte odsúdil zvyšok štadióne, ktorý začal skandovať "hovädá". Nesúhlas dali najavo aj domáci hráči a pri tradičnej ďakovačke zostali rezervovane stáť na hranici veľkého vápna.

Domáci fanúšikovia sa v zápase, ktorý Pražania vyhrali 1:0, dopustili aj ďalšieho nešportového správania. Po príchode striedajúceho Nicolaea Stanciute, ktorý hrával v Sparte, začali skandovať "Nico Stanciu, Nico Stanciu, smrť Sparte".

Viac o téme: SK Slavia Praha Jaroslav Tvrdík
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: youtube; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články