Vzbura hráčov proti Novým Zámkom, prišlo k najhoršiemu: Veril som, že SZĽH dodrží slovo!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Hokejisti Henrich Ručkay, Miroslav Zaťko, Richard Nejezchleb a Filip Dundáček podali návrh na vyhlásenie konkurzu na klub HC Nové Zámky. Informáciu priniesla Slovenská asociácia hráčov ľadového hokeja (SIHPA) vedená JUDr. Oliverom Pravdom prostredníctvom tlačovej správy. SIHPA na základe žiadosti hráčov informovala členov Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) o podaní návrhu na vyhlásenie konkurzu na novozámocký klub.

"Dlh eviduje aj ďalší môj klient Mathieu Henderson vo výške niekoľko tisíc eur, takže je možné, že k tomuto návrhu sa pridá aj ďalší hráč," uviedol agent Tomáš Krejčí, ktorý zastupuje aj Richarda Nejezchleba.

"Okrem Hendersona sú ešte ďalší dvaja hráči, ktorí by si v rámci konkurzu mohli uplatniť svoju pohľadávku proti Novým Zámkom. Takže uvidíme, ako sa oni rozhodnú postupovať a ako sa bude táto situácia ďalej vyvíjať," poznamenal Oliver Pravda zo SIHPA.

"Situáciu som začal riešiť prostredníctvom hráčskej asociácie už koncom mája. Najprv som nechcel íšť súdnou cestou, lebo je to zdĺhavé a finančne náročné riešenie. Veril som, že SZĽH v rámci licenčného konania dodrží to, čo deklaruje stále, že len tie kluby, ktoré majú vyrovnané všetky podlžnosti, dostanú licenciu na ďalšiu sezónu. Na VV SZĽH som v spolupráci s asociáciou poslal aj dostatočné vysvetlenie k tomu, prečo mi klub neoprávnene zadržiava moje peniaze. Bohužiaľ, ani to nestačilo a po poslednom VV SZĽH, ktorý nás odkázal na súd, som pochopil, že som sa mal začať súdiť už v máji,“ uviedol hráč H. Ručkay, v minulej sezóne s 19 gólmi najlepší strelec Novozámčanov.

Šéf SIHPA Pravda sa počas minulého týždňa stretol s novým prezidentom SZĽH Miroslavom Šatanom. "Snažil som sa mu vysvetliť, že títo hráči sú presvedčení o tom, že im klub neoprávnene nevyplatil peniaze a obávam sa toho, že dôjde k podaniu návrhu na vyhlásenie konkurzu na Novozámčanov, čo môže mať negatívny dopad na klub. Zároveň som zdôraznil, že nie je v nikoho záujme brániť ktorémukoľvek klubu hrať v Tipsport lige, ale jednoducho po poslednom VV SZĽH títo konkrétni hráči už nemajú na výber a musia sa brániť súdnou cestou. Preto som s pánom Šatanom hovoril aj o možnosti zmeny systému prideľovania licencií, ktorý by mohol predísť tomu, že hráči nedostanú svoju peniaze a budú pravidelne hľadať pomoc na súde. Chceme hľadať systémové riešenia a problémom v prvom rade predchádzať,“ vysvetlil Pravda.


Tagy: Henrich Ručkay HC Nové Zámky Miroslav Zaťko Oliver Pravda Richard Nejezchleb Tomáš Krejčí Filip Dundáček

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Peter Rusko

DISKUSIA