Minulosezónne patálie sa nemôžu zopakovať: Kniežatá konali, prichádza francúzsky bombardér

Wissam Ben Yedder
Wissam Ben Yedder

MONAKO - Francúzsky futbalový útočník Wissam Ben Yedder opustil Sevillu po troch rokoch a podpísal štvorročný kontrakt v Monaku. Opačným smerom ide portugalský záložník Rony Lopes.

29-ročný Ben Yedder behom troch rokov v Seville, kde bol spoluhráčom českého brankára Tomáša Vaclíka, strelil 70 gólov v 138 zápasov. V uplynulom ročníku bol s 18 gólmi šiestym najlepším kanonierom španielskej najvyššej súťaže a ďalších osem gólov pridal v Európskej lige, vrátane dvoch do siete Slavie Praha v osemfinále. 

Monako zaplatilo za štvornásobného francúzskeho reprezentanta celkom 40 miliónov eur, čo bola výstupná klauzula stanovená v jeho zmluve. Ben Yedder by mal kniežaciemu klubu pomôcť k tomu, aby sa neopakovala minulá sezóna, v ktorej sa francúzsky majster z roku 2017 a vicemajster z 2018 sotva zachránil, keď skončil na 17. mieste tabuľky. 

Ofenzívny záložník Lopes, ktorý má na konte dva štarty za portugalskú reprezentáciu, opúšťa Monako po štyroch rokoch, behom nich hosťoval i v Lille. Sevilla za neho zaplatí približne 20 miliónov eur. Príchod Ben Yeddera s najväčšou pravdepodobnosťou signalizuje odchod kolumbijčana Radamela Falcaa, ten má na stole niekoľko kvalitných ponúk, no zatiaľ sa nerozhodol. 


Tagy: FC Sevilla AS Monaco Wissam Ben Yedder Rony Lopes

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Miguel Morenatti; Video: YouTube/Ayfilor

DISKUSIA