Na Tour získal bodkovaný dres, ale v sezóne končí: Prekvapujúci prestup známeho mena

Romain Bardet
Romain Bardet

PARÍŽ - Francúzsky cyklista Romain Bardet sa rozhodol, že vynechá zvyšok cyklistickej sezóny 2019, vrátane svetového šampionátu v anglickom Yorkshire.

Rodák z mesta Brioude síce na Tour de France získal bodkovaný dres pre víťaza vrchárskej súťaže, no rozhodne pomýšľal na lepší výsledok v celkovej klasifikácii. Líder tímu AG2R La Mondiale sa vyjadril, že si potrebuje oddýchnuť, aby mohol byť lepšie pripravený na nasledujúcu sezónu.

Francúzsko čaká na domáceho víťaza najslávnejších cyklistických pretekov už viac než tri desaťročia. V posledných rokoch bol najväčšou francúzskou nádejou práve Bardet, ale na najvyšší stupienok sa "nevyšplhal". V roku 2016 bol druhý, ale na Chrisa Frooma stratil priepastné štyri minúty.

O rok neskôr vybojoval so šťastím tretie miesto, pretože v záverečnej časovke naňho zatlačil Mikel Landa a napokon mal v súčte 21 etáp iba o sekundu horší čas. V tejto sezóne sa Bardetovi príliš nedarilo. Na Critérium du Dauphiné uzatváral "len" prvú desiatku a na Tour dokonca skončil až pätnásty.

"Napriek zisku bodkovaného dresu na Tour de France, som v sezóne 2019 nedosiahol ciele, ktoré som si stanovil. Po niekoľkých dňoch premýšľania a rozhovorov s vedením tímu AG2R La Mondiale som sa rozhodol, že potrebujem fyzický i mentálny oddych, aby som sa v nasledujúcej sezóne vrátil silnejší. Ďakujem tímu, zamestnancom, tímovým partnerom a fanúšikom za ich dôveru a podporu počas celej sezóny," vyjadril sa v oficiálnom vyhlásení Romain Bardet, ktorý na predošlých MS v rakúskom Innsbrucku získal striebornú medailu.

Kým Bardet sezónu ukončil, írsky pretekár Daniel Martin sa koncentruje na majstrovstvá sveta. Okrem toho v piatok oznámil pomerne nečakanú zmenu dresu. Po dvoch rokoch strávených v tíme UAE Emirates bude v nasledujúcej sezóne hájiť farby prokontinentálneho tímu Israel Cycling Academy.

"Našim spoločným cieľom je spojiť obrovskú túžbu po úspechu a spoločne dosiahnuť náš potenciál. Mám veľký rešpekt voči tomu, čo Israel Cycling Academy chce dosiahnuť a ja chcem byť toho súčasťou," skonštatoval v tlačovej správe Martin. Rodák z Birminghamu má na konte 20 profesionálnych triumfov, dve etapy vyhral na Tour de France a v roku 2013 ovládol klasiku Liége-Bastogne-Liége.


Tagy: Daniel Martin Romain Bardet

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Thibault Camus

DISKUSIA