Sagan má v boji o titul nového súpera: Na toto meno si dávajte poriadny pozor!

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel

BRATISLAVA - Holanďan Mathieu van der Poel opäť vymenil horský za cestný bicykel a začal s prípravou na septembrový svetový šampionát v anglickom Yorkshire. V súčasnosti jeden z najlepších cyklistických "obojživelníkov" nebude v súboji o dúhový dres bez šance, pretože 202 cyklistov čaká zvlnená trať, ktorá by mala vyhovovať najmä klasikárom. Svoje kvality rodák z Kapellenu naplno ukázal v jarnej časti sezóny, počas ktorej dosiahol niekoľko vynikajúcich výsledkov.

"Trate majstrovstiev sveta sú niekedy príliš náročné pre mňa alebo ak nie, tak ide o šprint. Myslím si však, že v Yorkshire mi trať bude vyhovovať a mám dobré šance. To je jeden z dôvodov, prečo som sa rozhodol pre svetový šampionát v cestnej cyklistike," povedal Holanďan pre portál www.cyclingnews.com. Van der Poel je úradujúcim šampiónom v cyklokrose, ale už dávnejšie sa vyjadril, že sa nebude snažiť o zisk "cyklistickej trojkoruny" v jednej sezóne.

Van der Poel sa od štvrtka do nedele predstaví na podujatí Arctic Race 2019 v Nórsku. V minulom ročníku na týchto pretekov vyhral dve etapy a v celkovej klasifikácii obsadil 12. miesto. Priznal však, že adaptácia na cestnú cyklistiku nebude jednoduchá. "Pre telo to bude šok. Bude čudné byť späť na cestnom bicykli. Zvyčajne to trvá jeden alebo dva dni, aby som sa cítil dobre. Etapy sú oveľa dlhšie. V posledných týždňoch som neabsolvoval dlhé preteky, takže to bude najťažšie," povedal 24-ročný Holanďan.

Potenciál cyklistu pôsobiaceho v tíme Corendon - Circus dokazujú aj jeho tohtoročné výsledky. Na prestížnych pretekoch Okolo Flámska skončil štvrtý, premožiteľa nenašiel na Brabantskom šípe a po fantastickom závere vyhral klasiku Amstel Gold Race. V oboch prípadoch nechal za sebou aj aktuálnu cyklistickú jednotku Juliana Alaphilippa. Okrem toho ukázal schopnosť presadiť sa v hromadnom špurte na klasike Gent-Wevelgem, kde skončil piaty a zdolal napríklad aj ostatných dvoch európskych šampiónov Eliu Vivianiho a Mattea Trentina.


Tagy: Mathieu van der Poel

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Gian Ehrenzeller

DISKUSIA