Podajte si ruku! Z hrdinu Liverpoolu poriadny babrák: VIDEO školáckej chyby à la Karius

Adrián sa zosmiešnil školáckou chybou
Adrián sa zosmiešnil školáckou chybou

SOUTHAMPTON – Futbalový svet nemôže zabudnúť na fatálne chyby brankára Lorisa Kariusa, ktoré bojovníkov z Liverpoolu stáli trofej pre víťaza Ligy majstrov. Nemecký brankár už nie je stabilnou súčasťou anglického tímu, no zdá sa, že má svojho vydareného nasledovníka.

Nebolo tomu tak dávno, keď fanúšikovia The Reds oslavovali nového miláčika svojho milovaného tímu. Španielsky brankár Adrián bol ešte v stredu hrdinom pre celý futbalový Liverpool. Víťaz poslednej edície milionárskej Ligy majstrov porazil v súboji o európsky Superpohár londýnsku Chelsea a veľkú zásluhu na ďalšej trofeji tradičného tímu zo severozápadu Anglicka mal práve 32-ročný gólman.

Z hrdinu sa ale stal poriadny babrák. Za všetko môže sobotňajší zápas 2. kola Premier League na ihrisku Southamptonu. Favorit na titul síce zaknihoval dôležité tri body, no priaznivcom družiny Jürgena Kloppa pribudli početné vrásky na tvári. Liverpool kontroloval pohodlné vedenie 2:0, lenže o víťazstvo sa napokon musel obávať do posledného hvizdu, keďže brankár Adrián urobil hrôzostrašnú chybu, ktorá nemohla skončiť inak ako inkasovaným gólom. 

Najbizarnejší moment zápasu prišiel v 83. minúte, keď najlepší stopér na ostrovoch Virgil van Dijk poslal nevinnú malú domov, ktorú Adrián bez problémov spracoval, no následným výkopom napálil nohy dotieravého Dannyho Ingsa, od ktorého sa lopta odrazila do svätyne Liverpoolu. Nechýbalo veľa a fanúšikom osemnásťnásobného anglického šampióna sa vynorili smutné spomienky na desivý večer v Kyjeve. 


Tagy: FC Liverpool Adrián Loris Karius

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/ps
Foto:
SITA/AP/Steven Paston; Video: Twitter/The Kopite

DISKUSIA