Futbalový svet v slzách: Mladý talent (†20), ktorý okúsil aj slávny Manchester, spáchal samovraždu

Joel DarlingtonJoel Darlington Zdroj: Twitter/Manchester United

BRATISLAVA - Tragická správa zarmútila nedávno celý futbalový svet. Iba 20-ročný talentovaný waleský mladík Joel Darlington, ktorého skúšal aj slávny Manchester United, spáchal samovraždu. Mladý talent sa nedokázal preniesť cez množstvo zranení, ktoré ho výrazne limitovali pri napredovaní v jeho sľubnej futbalovej kariére.

Obeseného mladíka našiel doma jeho vlastný brat Kyran a po nebožtíkovi zostalo najbližším len niekoľko odkazov, v ktorých sa futbalový talent pokúšal vysvetliť svoje neracionálne konanie. 

Mládežnícky reprezentant Walesu bol považovaný za veľký talent budúcnosti, o jeho kvalitách a sľubne sa rozvíjajúcej kariére svedčí aj skúška v slávnom Manchestri United. Tá ale skončila nešťastne, potom čo si Darlington privodil zlomeninu ruky a presun na Old Trafford skončil neúspechom. 

Potom už mladý reprezentant Walesu zamieril do Shrewsbury, kde ale opäť nepochodil a tak sa presunul do akadémie waleského Bala Town. V drese tohto klubu sa v sezóne 2016/17 stal najlepším tímovým strelcom. Po vydarenej sezóne ale opäť na mladíčka doľahli zdravotné problémy, začal sa sťažovať na bolesť chrbta, ktorú podľa lekárov spôsobovala posunutá platnička. A toto zranenie mladíka výrazne limitovalo a zabraňovalo mu v ďalšom futbalovom rozvoji.

Podľa periodika dailypost.co.uk boli jeho problémy s chrbtom natoľko vážne, že mladíkovi definitívne zahatali cestu ku kariére profesionálneho futbalistu a to bohužiaľ mladík psychicky neuniesol. 

Viac o téme: Manchester United Wales Joel Darlington Shrewsbury Bala Town
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/Manchester United
  • Zdroj: športky

Súvisiace články