Anglickom otriasa ďalší rasistický škandál: Odporne nechutné urážky, všetko kvôli penalte!

Paul Pogba
Paul Pogba

MANCHESTER - Futbalista Manchestru United Paul Pogba sa stal po nepremenenej penalte v pondelkovom zápase vo Wolverhamptone terčom rasistických urážok na sociálnych sieťach. Klub to odsúdil a snaží sa identifikovať vinníkov.

Francúzsky majster sveta Pogba v druhom polčase dohrávky 2. kola Premier League vybojoval penaltu, ale jeho pokus zlikvidoval domáci gólman Ruí Patrício. Zápas sa tak skončil remízou 1:1, čo viedlo niektorých priaznivcov United k rasistickým urážkam na adresu záložníka guinejského pôvodu. 

"Tí, ktorí vyjadrovali tieto názory, nereprezentujú hodnoty nášho skvelého klubu. Je povzbudivé vidieť, že drvivá väčšina našich fanúšikov to na sociálnych sieťach taktiež odsúdila," uviedli predstavitelia Manchestru United. "Pracujeme na tom, aby sme tú hŕstku identifikovali a potom podnikneme najprísnejšie možné kroky. Taktiež vyzývame samotné sociálne siete, aby v takýchto prípadoch zasiahli."

Rovnaký názor mal i obranca Harry maguire, ktorý označil urážky na adresu svojho spoluhráča za nechutné. "Sociálne siete by s tým mali niečo robiť. Každý účet by mal byť overiteľný pasom alebo vodičským preukazom. Zabráňte týmto trápnym trollom, aby si zakladali veľa účtov a urážali z nich ľudí," napísala na Twitteri letná posila z Leicestru. 

Solidaritu so svojím spoluhráčom prejavil i Marcus Rashford. Ten minulý týždeň premenil penaltu pri drtivej výhre 4:0 nad Chelsea, ale tentokrát si vzal loptu Pogba. "Manchester United je rodina a Paul Pogba je veľkou súčasťou tejto rodiny. Kto zaútočí na neho, zaútočí na nás všetkých," tweetoval anglický útočník. 

 

 


Tagy: Manchester United Paul Pogba Marcus Rashford Harry Maguire

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Nick Potts; Twitter/Manchester United

DISKUSIA