Bojovníčka Kužmová stojí pred veľkou výzvou: Proti Van Uyrvanckovej očakávam veľmi ťažký zápas

Viktória Kužmová
Viktória Kužmová

NEW YORK - Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa pokúsi prvýkrát prebojovať do 2. kola dvojhry na grandslamvom turnaji US Open. S Belgičankou Alison van Uytvanckovou má zatiaľ vzájomnú bilanciu 1:1. Vlani s ňou prehrala v semifinále halového turnaja WTA v Budapešti, no potom ju v júni zdolala v troch setoch na tráve v holandskom Hertogenboschi.

„Myslím si, že to bude veľmi ťažký zápas tak, ako tie predtým, ktoré sme spolu hrali. Je to veľmi dobrá hráčka, Pamätám si na tie zápasy celkom dobre. V Budapešti som išla cez kvalifikáciu, takže som tam hrala veľa zápasov a bola som dobre rozohraná. No ona hrala veľmi dobre a napokon na tom turnaji triumfovala. A v Hertogenboschi som vyhrala na tri sety. Myslím si, že som aj dosť prehrávala a nakoniec sa mi to podarilo otočiť, najmä vďaka dobrému servisu,“ povedala Kužmová pre web www.starsforstars.eu.


Príďte povzbudiť slovenských tenistov v Davis Cupe.


Slovenská jednotka sa na grandslamový US Open 2019 veľmi teší a New York je zároveň jej najobľúbenejšie mesto. „New York mám najradšej, takže je to super. Čo sa týka moje prvej spomienky na toto miesto, je ňou zápas proti Venus Williamsovej v 1. kole. Bolo to prvýkrát, čo som sa kvalifikovala na grandslam,“ povedala o svojom zážitku zo sezóny 2017.


Tagy: Alison van Uytvancková Viktória Kužmová

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP Photo/Pavel Golovkin

DISKUSIA