VIDEO Ďalší exportný gól ruského beka nadchol všetkých: V streleckej súťaži s Chárom by vyhral!

Maxim Čudinov (73) a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiMaxim Čudinov (73) a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: hawk.ru

BRATISLAVA - Ruský hokejový obranca Maxim Čudinov v nedeľu potvrdil povesť obávaného kanoniera z veľkých vzdialeností.

V úvodnom zápase sezóny Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) tento bek Avangardu Omsk "nachytal na hruškách" brankára obhajcu Gagarinovho pohára CSKA Moskva - delovkou z vlastného obranného pásma prekonal švédskeho gólmana Larsa Johanssona a dosiahol víťazný zásah svojho tímu. Avangard jeho zásluhou získal náskok 2:1 a u súpera napokon triumfoval 3:1.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Чудинов со своей половины! Max Chudinov does it again!

Príspevok, ktorý zdieľa КХЛ (@khl),

Zaujímavosťou je, že Čudinov sa podobnými kúskami prezentuje pravidelne. Ako upozornil portál Championat.com, spomenutý ruský bek z ostatných štyroch presných zásahov v KHL dosiahol až tri z vlastného obranného pásma. V závere minulej sezóny v play-off niečo podobné vyviedol hneď dvakrát do siete Barysu Astana. "Za svoju trénerskú kariéru som už videl niekoľko gólov z vlastnej modrej čiary. Keď to však opakuje ten istý hráč, je to niečo neskutočné... Možno sa Čudinov stane najlepším strelcom bez vstupu do útočnej tretiny," zažartoval spokojný kouč Avangardu Bob Hartley.

Čudinov k svojmu nevšednému kúsku podľa oficiálneho webu KHL len skromne poznamenal: "Už som pár podobných gólov dal, takže to skúšam zas a znova. Musím sa priznať, že to trénujem, nejde len o náhodu. Ak počas zápasu z takej situácie gól nedám, puk sa môže odraziť k spoluhráčovi a máme šancu na gól."

Exportný gól Čudinova nadchol aj jeho spoluhráča Codyho Fransona. "Podobné zásahy dodajú mužstvu mnoho energie. Ja niečo také neskúšam ani na tréningu, je to jeho parketa. Dovolím si tvrdiť, že v prípade streleckej súťaže medzi Čudinovom a Zdenom Chárom by vyhral 'Čudi'. Jeho strely sú pre súpera veľkou hrozbou," myslí si kanadský obranca, ktorý do Avangardu prišiel v lete 2018.

Viac o téme: Zdeno Chára Avangard Omsk CSKA Moskva Cody Franson Maxim Čudinov
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: hawk.ru; VIDEO: Twitter - khl.ru
  • Zdroj: SITA