VIDEO Neuveriteľné scény z fanatického Turecka: Posila iba nechápavo pozerala, potom to prišlo!

Radamel Falcao sa raduje z góluRadamel Falcao sa raduje z gólu Zdroj: asmonaco.com

ISTANBUL - O tureckých futbalových fanúšikoch všetci veľmi dobre vedia, že patria k najhlučnejším a najbláznivejším na svete. Najmä tí v Istanbule, kde pôsobia tri veľkokluby a mnoho ďalších menších, napríklad Istanbul Basksehirspor (nové pôsobisko Martina Škrtela) či Kasimpasa.

Na vlastnej koži sa o tom presvedčil aj útočník Radamel Falcao, nedávna posila Galatasarayu Istanbul. Bývalý zakončovateľ FC Porto, Atlética Madrid, AS Monaco, Manchestru United či Chelsea nemohol veriť vlastným očiam, keď pri vlastnom predstavovaní uvidel plný štadión. S fanúšikmi sa zapojil do jedného z chorálov, čím si ich určite okamžite získal na svoju stranu.

33-ročný rodák z kolumbijskej Santa Marty si v novom klube vybral číslo deväť a domáci priznivci veria, že "El Tigre" sa čoskoro začne prejavovať ako skutočný tiger a predátor pokutového územia. Galatasaray od Falcaa bude potrebovať množstvo gólov, aby napravil nepodarený štart do sezóny. Najskôr zakopol na ihrisku Denizlisporu (0:2), po vyrovnávajúcom góle z 95. minúty nezvládol ani domácu premiéru proti Konyasporu (1:1). Menšia náprava nadišla vonku proti Kayserisporu (3:2) gólom Adema Buyuka z 98. minúty.

Falcao si obliekol reprezentačný dres v 89 zápasoch, avšak na nadchádzajúce medzištátne stretnutia v Brazílii a doma proti Venezuele nebol nominovaný. Prvé vystúpenie za Galatasaray by mal absolvovať 15. septembra, teda po reprezentačnej pauze, súperom Sarı-Kırmızılılar bude Kasimpasa.

Viac o téme: Radamel Falcao Galatasaray Istanbul
  • Zdroj: Športky - Ondrej Herceg