Súboj tenisových generácií na US Open: Nadal je najväčší bojovník v tomto športe, aký kedy žil!

Rafael Nadal
Rafael Nadal

NEW YORK - Argentínčan Diego Schwartzman pravidelne trénuje v tenisovej akadémii Rafaela Nadala na Mallorce, no recept na svoj veľký vzor stále nenašiel. Vo štvrťfinále dvojhry na US Open nestačil 21. nasadený hráč turnaja na druhého a podľahol mu 4:6, 5:7 a 2:6. Nadal si tak vylepšil bilanciu vzájomných duelov už na 8:0.

Hoci sa zápas skončil v troch setoch, Schwartzman udržal Nadala na kurte tri hodiny. Trojnásobný víťaz US Open nepredviedol svoj najlepší výkon, zaznamenal 39 nevynútených chýb, o štyri viac ako víťazných úderov. "Som šťastný z toho, ako som sa vyrovnal s týmto zápasom. Išiel som bod za bodom. Teraz som v semifinále a to pre mňa znamená všetko," povedal podľa usopen.org Nadal.

Jeho súper bude nasadený hráč číslo 24 Matteo Berretini z Talianska, úplný nováčik v grandslamovom semifinále. "Je to hráč, ktorý urobil veľký krok vpred. Bude to veľká výzva. Skvele podáva, má silný forehand. Dobre sa pohybuje a je mimoriadne sebavedomý," povedal o svojom súperovi Španiel.

Pôjde o prvé vzájomné meranie síl týchto súperov. "Nadal je najväčší bojovník v tomto športe, aký kedy žil. Jeho mentálne nastavenie je na hranici dokonalosti. Vždy nastúpi na duel, akoby mal vyhrať na nulu set i hru," vzdal poklonu svojmu semifinálovému súperovi Berretini.

Dvadsaťtriročný Talian mal stredajší zápas proti o desať rokov staršiemu Gaelovi Monfilsovi od druhého setu vo svojich rukách, no napokon z toho bola päťsetová dráma 3:6, 6:3, 6:2, 3:6, 7:6 (5). Už grandslamové štvrťfinále bolo pre rodáka z Ríma kariérne maximum, no dokázal ho ešte vylepšiť. "Minulý rok som nebol plne sústredený na tenis. Určite som sa odvtedy zlepšil. Odohral som mnoho zápasov, získal som veľa skúseností," povedal podľa atptour.com Berretini.


Tagy: Rafael Nadal Matteo Berrettini

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Seth Wenig

DISKUSIA