Český tenis žiari šťastím: FOTO Mladík (17) valcuje jedna báseň... Rodí sa Lendlov nástupca?

Jonáš Forejtek
Jonáš Forejtek

NEW YORK - Tenista Jonáš Forejtek vyhral dvojhru juniorov na US Open. Štvrtý nasadený v dnešnom finále zdolal Američana Emilia Navu, s ktorým síce stratil prvý set pomerom 6:7, ale vo zvyšku zápasu dominoval a zvíťazil 6:0 a 6:2

Forejtek získal šiesty český juniorský singlový titul na grandslame a je piatym hráčom, ktorý to dokázal. Na US Open uspel v roku 2006 Dušan Lojda, Jiří Veselý oslavoval na Australian Open v roku 2011 a David Škoch vo Wimbledone 1992. Dvakrát uspel Ivan Lendl, juniorský šampión z Roland Garros a Wimbledonu z roku 1978.

"Je skvelé byť grandslamovým víťazom. A získať po dvoch deblových aj singlovú trofej je neskutočné. Nabral som veľa skúseností a je to veľká motivácia do budúcnosti," povedal Forejtek na tlačovej konferencii. Juniorskými šampiónmi na US Open v minulosti boli okrem iného Brit Andy Murray či tohtoročný semifinalista Bulhar Grigor Dimitrov. "Musím makať, aby som sa im priblížil," povedal Forejtek.

Príďte povzbudiť slovenských tenistov v Davis Cupe.


Osemnásťročný Forejtek tento rok vybojoval už tretí juniorský grandslamový titul, pričom predtým sa dvakrát radoval vo štvorhre. V januári na Australian Open zvíťazil s Daliborom Svrčinom a v júli vo Wimbledone s Jiřím Lehečkom.

"Zo začiatku som bol nervózny a možno práve preto príliš pasívny, ale on hral veľmi dobre. Pomohol mi brejk v prvej hre druhej sady, od tej doby som odohral dva dobré sety. Som so svojim výkonom spokojný. Bolo to dobré," pochvaľoval si Forejtek .

Z New Yorku sa teraz Forejtek presunie do Bosny a Hercegoviny, kde zažije premiéru v českom daviscupovom tíme. "Ešte sa nevie, kto nastúpi, ale na svoj prípadný prvý štart sa veľmi teším. Uvidíme, ako mi to pôjde," povedal tenista.


Tagy: US Open 2019 Jonáš Forejtek

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Adam Hunger

DISKUSIA