Jeden podpis spustil lavínu ostatných: Z trhu voľných hráčov zmizli dve mladé hviezdy

Brock Boeser
Brock Boeser

VANCOUVER - Hokejový útočník Brock Boeser podpísal novú trojročnú zmluvu s Vancouverom. 22-ročnému talentu, ktorý bol v pozícii chráneného voľného hráča, zaručuje kontrakt celkový príjem 17,63 milióna dolárov, takmer šesť miliónov za sezónu.

V aktuálnej sezóne zarobí Boeser štyri milióny (700 tisíc základný plat + 3,3 milióna podpisový bonus, v nasledujúcej 6,125 (3,125 + 3) a v ročníku 2021/22 čistých 7,5 bez podpisového bonusu. Po vypršaní zmluvy bude znova obmedzeným voľným hráčom a v prípade neúspešných vyjednávaní sa môže prihlásiť aj na arbitráž. 

"Som šťastný, že som späť. Nemôžem sa dočkať chvíle, keď znovu vykorčuľujem na ľad. Vidíme sa čoskoro," uviedol Boeser na Instagrame, kde zavesil svoju fotografiu v drese Canucks.

Boeser odohral v minulom ročníku 69 zápasov a pripísal si 56 bodov za 26 gólov a 30 nahrávok, čo ho radilo na tretie miesto klubovej produktivity Canucks. Kvôli preťahujúcim sa jednaniam zmeškal tri dni prípravného kempu. "Sme veľmi radi, že ho máme späť. Je to talentovaný hráč, kľúčový člen nášho útoku a dôležitá súčasť budúcnosti nášho tímu," prehlásil generálny manažér Jim Benning. 

Vancouver si vybral Boesera ako 23. hráča draftu v roku 2015. Od tej doby odohral v NHL 140 zápasov a zaznamenal 116 bodov (59+57). V sezóne 2017/18 skončil medzi nováčikmi s 29 gólmi druhý a piaty v kanadskom bodovaní, v hlasovaní o víťaza Calder Trophy pre najlepšieho nováčika bol druhý za Matthewom Barzalom. 

Philadelphia si tľapla s mladou oporou

Útočník Travis Konecny sa ako chránený voľný hráč dohodol na novej zmluve s Philadelphiou. Šesťročný kontrakt mu zaisťuje celkový príjem 33 miliónov dolárov. "Som nadšený, že som sa upísal Flyers a môžem tak označiť Philadelphiu ako svoj domov i v ďalších šiestich rokoch. Nemôžem sa dočkať, keď zase budem so svojimi spoluhráčmi," prehlásil Konecny. 

22-ročný útočník, ktorého si Flyers vybrali pri drafte 2015 ako 24. hráča v poradí, odohral v minulej sezóne všetkých 82 zápasov základnej časti a pripísal si 49 bodov za 24 gólov a 25 asistencií. Celkovú bilanciu si vylepšil na 233 zápasov a 124 bodov (59+65). 

 

 


Tagy: Vancouver Canucks Philadelphia Flyers Brock Boeser Travis Konecny

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA/AP/Jeff Roberson; Twitter/Pierre LeBrun

DISKUSIA