Počet voľných miest za najrýchlejším volantom ubúda: Jazdecké duo vyriešil ďalší tím

Kevin Magnussen
Kevin Magnussen

SINGAPUR - Francúzsky jazdec Romain Grosjean bude v F1 aj v nasledujúcej sezóne pôsobiť vo farbách Haasu. Tím oznámil predĺženie zmluvy pred nadchádzajúcou Veľkou cenou Singapuru. Romain Grosjean a Kevin Magnussen budú tímovými kolegami štvrtý rok po sebe v F1 a piaty rok celkovo. Od spojenia v roku 2017 nazbierali spolu 166 bodov.

Tridsaťtriročný Grosjean zostane v tíme spolu s doterajším kolegom Kevinom Magnussenom z Dánska, ktorému platí kontrakt do konca roka 2020. "Skúsenosti sú jeden zo základných kameňov tímu Haas. Romain Grosjean s Kevinom Magnussenom nám ponúkajú solídnu platformu na pokračovanie v našom raste. Chápu prácu tímu, naše znalosti toho, čo môžeme dosiahnuť za volantom. Ponúkajú nám cennú kontinuitu a silný základ na to, aby sme naďalej budovali náš tím." uviedol manažér Guenther Steiner pre agentúru DPA.

Po predchádzajúcej sezóne, v ktorej americký tím skončil na piatom mieste v Pohári konštruktérov, figuruje v tomto ročníku na predposlednej deviatej priečke so ziskom 26 bodov. Grosjean si pripísal osem bodov, čo bol dôvod mnohých špekulácií o jeho možnej výmene. 33-ročný Magnussen bude v F1 pretekať deviaty rok. Zatiaľ má na konte 157 štartov a 10-krát sa mu podarilo skončiť na pódiu. 


Tagy: Romain Grosjean Haas Racing F1

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
SITA/AP/Antonio Calanni

DISKUSIA