Obdivuhodná bojovníčka z USA: Najskôr porazila rakovinu, potom prišlo čosi neskutočné!

Sarah Thomasová preplávala La Manche za 54 hodínSarah Thomasová preplávala La Manche za 54 hodín Zdroj: SITA/AP/Jon Washer

BOURNEMOUTH - Američanka Sarah Thomasová počas predchádzajúcich dní absolvovala to, čo už mnohí pred ňou - preplávala Lamanšský prieliv medzi Anglickom a Francúzskom. Nešlo však o tuctový výkon, na ktorý história veľmi rýchlo zabudne. Tridsaťsedemročná Američanka totiž spomenutý úsek preplávala hneď štyrikrát za sebou.

A to sa samostatne v takomto zábere predtým nikomu nepodarilo. Ako informuje portál iDnes.cz, vo vode strávila 54 hodín, po jednotlivých úsekoch si vždy dala povolenú 10-minútovú pauzu a opäť sa vrátila do vody a plávala ďalej. Spolu v mori absolvovala až 209 kilometrov, morské prúdy ju totiž poriadne odchýlili od ideálnych 130 km.

"Nemôžem uveriť, že som to dokázala. Posledný návrat z Francúzska sa mi zdal nekonečný. Prúdy sa so mnou pohrávali a stále mi bola zima. Ale nemohla som sa vzdať. Plávala som za všetkých, ktorí rovnako ako ja prežili rakovinu," povedala Thomasová do mikrofónu BBC po neuveriteľnom výkone. Potom sa všetkým ospravedlnila, pretože sa tešila na dlhý a tvrdý spánok.

Sarah Thomasová už v minulosti dvakrát preplávala La Manche, v auguste 20107 tiež absolvovala neuveriteľných 170 km na Champlainovom jazere na americko-kanadskom pohraničí. Po tomto supervýkone je však diagnostikovali rakovinu prsníka. Po roku a tuhom boji sa jej podarilo prekonať zákernú chorobu a rozhodla sa pre šialenstvo, o ktoré sa pred ňou nik nepokúsil.

A tento neuveriteľný pokus jej aj vyšiel. V minulosti sa iba štyrom ľuďom podarilo prieliv preplávať trikrát na jeden pokus. Podľa iDnes.cz išlo o jeden z najväčších testov fyzickej a mentálnej vytrvalosti. "Mnohí tvrdia, že boj s rakovinou ju zocelil a posunul jej prah bolesti," píše český portál.

Viac o téme: Sarah Thomasová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Jon Washer
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články