VIDEO Vyzdvihnite jeho nadanie alebo hoďte do hlbokej rokliny: Géniálny Neymar znova vyčíňal!

Neymar Jr. Neymar Jr. Zdroj: SITA/AP/Laurent Cipriani

LYON - Milovaný i nenávidený. Muž, ktorý rozdeľuje futbalové masy na dva obsiahle tábory. Bolo by zaujímavé preskúmať, či na svete existuje zanietenec krásnej hry na zelených pažitiach, ktorý má na Neymara Jr. neutrálny názor. A teda, že nerieši, či v zápase strelí dva góly a ďalšie dva naservíruje, alebo strávi niekoľko minút tradičným simulovaním a nafilmovanými pádmi.

Brazílsky technik minulý týždeň parádnym zásahom rozhodol o najtesnejšej výhre (1:0) nad Štrasburgom a včera hviezdil znova. Už síce nepredviedol takú futbalovú finesu ako v domácom dueli proti tímu z mesta, v ktorom sídli Európsky parlament a Rada Európy, no rozhodne stál za to.

PSG sa na ihrisku Lyonu vytrápil až do záverečných minút , no potom pritrielil Neymar. Zakombinoval s Verrattim a Di Maríom, v obkolesení troch hráčov si spracoval loptu, prehodil na ľavú nohu a v polopáde a záklone zakončil. Pri presnej strele mu pomohla žrď Lopesovej brány, no do brány došla.

Neymar Jr. Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Laurent Cipriani

V súboji na lyonskom Groupama Stadium bol 27-ročný útočník terčom nevôle domácich priaznivcov, ktorí po ňom pri zahrávaní štandardných situácií hádzali plastové fľaše a poháre. Už v prvom polčase mal dobré gólové šance, ale skvelými zákrokmi mu ich zlikvidoval portugalský brankár Anthony Lopes. Ten ale na jeho umné zakončenie v závere zápasu už odpoveď nenašiel.

"Bol to náročný zápas, Lyon má silné mužstvo. Naozaj dobre bránili a boli veľmi nebezpeční z protiútokov. My sme ale hrali skutočne dobre a každý zápas sa zlepšujeme. Strieľanie gólov je výborné na zvýšenie sebadôvery, dúfam, že v tom budem pokračovať," povedal najdrahší hráč sveta v rozhovore pre klubový web PSG.

Neymar momentálne ťahá tím, ktorému chýba pre zranenie trio Kylian Mbappe, Edinson Cavani a Mauro Icardi. Nemecký tréner PSG Thomas Tuchel je presvedčený, že Brazílčanove výkony budú gradovať. "Neymar vie hrať aj lepšie. Je to len jeho druhý či tretí zápas po štyroch mesiacoch, čo bol zranený. Ešte však nie je na stopercentnej kapacite. Nie je na svojom limite, môže hrať lepšie a aj bude hrať lepšie. Dostáva sa postupne na jeho najlepšiu úroveň a takéto zápasy, v ktorých dáva rozhodujúce góly, mu iba pomôžu," citovala Tuchela agentúra AFP.

Žiadne z posledných 20 stretnutí Lyonu proti PSG nenechalo divákov čakať na gól. Ani v nedeľnom zápase nič nenasvedčovalo tomu, že by jedna strela nemala rozvlniť sieť. Lyon mohol skórovať v 48. minúte po šanci Youssoufa Koného, ale jeho pokus prešiel ponad brvno. V prípade PSG sa takmer presadil Abdou Diallo, ktorému poslal na hlavu presný center Neymar. Blízko ku gólu bol Choupo-Moting po kombinácii s Angelom Di Maríom. Potom prišiel zlom v podobe Neymarovej brilantnosti.

Parížsky miliónarsky gigant sa nachádza v tabuľke Ligue 1 na prvom mieste, naposledy prehral 18. augusta na ihrisku Rennes, v ktorom vtedy uchvátil 16-ročný stredopoliar Eduardo CamavingaOdvtedy PSG nedostal gól a postupne zvíťazil 4:0, 2:0 a dvakrát 1:0. Mužstvo okolo Neymara a Kyliana Mbappého tak zavŕšilo fantastický týždeň, v stredu totiž jednoznačne zdolalo Real Madrid 3:0.

Neymar Jr. v objatí Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Laurent Cipriani

Bývalý útočník či krídelník Barcelony tak zostáva napriek letným špekuláciám o odchode kľúčovým mužom mužstva. Za PSG strelil v Ligue 1 už 36. gól, k nim pridal 20 asistencií. Štatisticky vyjadrené - v 39 zápasoch v domácej súťaži v drese osemnásobného majstra Francúzska mal prstvy v 56 góloch.

Vychutnajte si brilantný gól technického génia z brazílskeho Mogi das Cruzes, víťazná akcia v čase 2:03:

Viac o téme: PSG Olympique Lyon Neymar Jr.
  • Zdroj: športky, TASR