Slovenský gólman zotrvá v Poľsku: Toto je náš spoločný cieľ, ale mám aj osobné sny a ambície

Dušan KuciakDušan Kuciak Zdroj: lechia.pl

BRATISLAVA - Slovenský futbalový brankár Dušan Kuciak sa s poľským klubom Lechia Gdansk dohodol na predĺžení spolupráce do 30. júna 2022. Doterajší kontrakt účastníka MS 2010 v JAR platil iba do konca aktuálneho ročníka 2019/2020.

"Mám veľkú radosť, že sme našli spoločnú reč a podpísali zmluvu. Môžem naďalej pokračovať v športovej kariére v Gdansku, kde sa cítim skutočne šťastný. Rovnako je na tom aj moja rodina," uviedol 34-ročný Žilinčan prostredníctvom webu Lechie krátko po podpise nového pracovného dokumentu.

Slovenský gólman prišiel do mužstva "bielo-zelených" vo februári 2017 po angažmáne v anglickom Hulle City. Doteraz v drese Lechie nastúpil v 95 súťažných stretnutiach. Predtým pôsobil aj v Legii Varšava, FC Vaslui, MŠK Žilina či West Hame United. "Chcem, aby Lechia bola úspešný tím. Toto je náš spoločný cieľ. Mám aj osobné sny a ambície, ale tie sú vedľajšie, pretože najviac sa sústredím na to, aby som pomáhal mužstvu," dodal brankár úradujúceho víťaza Poľského pohára aj superpohára.

Viac o téme: Dušan Kuciak Lechia Gdansk
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: lechia.pl; VIDEO: youtube.com
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články