Bayern chce loviť v hviezdnych anglických vodách: Bavori, pripravte si desiatky miliónov

Niko Kovač
Niko Kovač

MNÍCHOV - Vedenie futbalového Bayernu Mníchov sa v lete vehementne snažilo o lov v radoch Manchestru City, z ktorého túžilo získať nemeckého reprezentanta Leroya Saného. Hviezda pôsobiaca v krajnej časti ihriska sa však v anglickom superpohári zranila a z prestupu zišlo.

Prezident Bavorov Uli Hoeness povedal, že Sané naďalej zostáva objektom vážneho záujmu a v januári podľa všetkého príde k ďalšej snahe o zisk nemeckého reprezentanta. Sanému sa v Manchestri City skrátil hrací čas a Bayern potreboval získať náhradu za odchádzajúcich krídelníkov a klubové legendy - Francka Ribéryho a Arjena Robbena. 

Sané sa momentálne podrobuje rehabilitácii po operácii kolena, fit by mohol byť začiatkom nového roka. Bayern bude podľa správ naďalej monitorovať situáciu a v prípade, že všetko pôjde po masle a podľa plánu vo veci Saného uzdravovania sa, tak Mníchovčania sa po neho nepochybne vrátia a na stôl Manchestru City predložia formálnu ponuku. 

"Potrebujeme počkať a vidieť, ako sa vyvinie jeho rehabilitácia, v januári alebo februári sa stretnú lídri a porozmýšľajú," povedal Hoeness. 

Otázniky o Kovačovi sú nepochopiteľné

V prípade, že obchod s Manchestrom City vyjde, Sané by sa pripojil k chorvátskemu trénerovi Nikovi Kovačovi, ktorý pôsobí v Bayerne od leta 2018. Ohľadom jeho pôsobenia sa objavila nejedna otázka, no Hoeness reaguje úplne jasnou rečou. O svojom trénerovi ani na chvíľu nezapochyboval, veď predsa Bayern s ním vyhral domáce double. 

"Je to mladý tréner bez výraznejšej medzinárodnej skúsenosti, ale vyhral dva tituly a vytvoril nové mužstvo. Problémom je, že keď vyhráme, že každý hovorí, že to nie je dobré pre ligu. Ak ale prehráme, chcú vyhodiť všetkých zodpovedaných. Takže radšej by som vyhral Bundesligu," povedal Hoeness. 

Bayern sa v ligovej tabuľke nachádza po piatich kolách na druhom mieste jeden bod za RB Lipsko. V sobotu cestuje na pôdu Paderbornu, kde bude jasným favoritom na plný bodový zisk. 


Tagy: Bayern Mníchov Manchester City Uli Hoeness Niko Kovač Leroy Sané

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Matthias Schrader

DISKUSIA