Zostava Zvolena štíhlejšia o zámorské meno: Niekomu musel zostať v rukách Čierny Peter

Jake Hansen (vpravo)
Jake Hansen (vpravo)

BRATISLAVA - Americký hokejista Jake Hansen nebude pokračovať v tipsportligovom tíme HKM Zvolen. Skúsenému 30-ročnému útočníkovi zostal v rukách "Čierny Peter", pretože aktuálne siedmy tím najvyššej slovenskej súťaže disponoval prebytkom legionárov. Po odchode rodáka z Minnesoty ich pod Pustým hradom zostane sedem, teda maximálny počet pre zápasy Tipsport ligy. Túto informáciu priniesol oficiálny web klubu.

Jake Hansen odohral v drese Zvolena päť zápasov, v ktorých si pripísal na konto jeden gól. Príčiny jeho odchodu priblížil asistent hlavného trénera Michal Kobezda. "Nedá sa povedať, že by nepasoval do systému, jednoducho sme mali o jedného legionára navyše. Nad obrancami sme ani neuvažovali, tí svoj priestor majú a sú potrební. Nechcem tým povedať, že by Jake nebol potrebný, no ofenzívnej sily máme dostatok," vyjadril sa pre klubový web Kobezda.

Štyridsaťdvaročný Kobezda ďalej skonštatoval, že pred Hansenom sa tréneri rozhodli uprednostniť 29-ročného Američana Garretta Thompsona. "Práve vysoký a fyzický útočník ako je Thompson by nám zrejme chýbal. Najmä v play-off budeme potrebovať silných hráčov v bránkovisku. Pozerali sme teda aj budúcnosti," pokračoval asistent trénera Andreja Podkonického. Pre porovnanie Thompson dosiahol v piatich zápasoch tejto sezóny bilanciu jeden gól a štyri asistencie.

Jake Hansen absentoval v poslednom ligovom súboji na ľade Trenčína, ale to už nemalo vplyv na rozhodnutie o ukončení spolupráce. "Chceli sme v danom zápase postaviť zostavu, ktorá by mala najväčšiu šancu na výhru. Proti dynamickému a fyzickému Trenčínu sme sa rozhodli pre Thompsona, považovali sme ho za lepšiu voľbu. Napokon sa to vyplatilo," dodal Kobezda.


Tagy: HKM Zvolen Jake Hansen Michal Kobezda

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Jana Birošová

DISKUSIA