Messi mohol opustiť Barcelonu! Potrebný bol jediný súhlas a narodila by sa okamžitá dohoda

Lionel Messi
Lionel Messi

BARCELONA - Lionel Messi v súčasnosti nastupuje za FC Barcelonu a toto konštatovanie zrejme ešte nejaký ten rok bude platiť. Najväčšia hviezda svetového futbalu však mohla dopadnúť aj inak. Keď sa ešte len snažil predierať do prvého tímu FCB, ozval sa Juventus. Presne tak, s ponukou za malého Argentínčana. V tom čase ani holuby nemohli tušiť, že sa z neho vykľuje jeden z najlepších hráčov všetkých čias.

"Stará dáma" si vyhliadla Messiho vo veku 16 rokov. Vtedy už, pravdaže, patril Barcelone, ale Juve bol ochotný urobiť čokoľvek, aby pritiahlo "Messiáša" do Talianska. V tom čase bol trénerom Turínčanov Fabio Capello a ten sa po rok priznal, že skutočne nejde o plané výmysly. Záujem Juventusu bol seriózny a nefalšovaný.

Bývalý manažér, ktorý zažil ešte predošlý štadión Delle Alpi, sledoval Messiho aj vo včerajšom zápase proti Barcelone. "Prvýkrát som stretol Messiho počas Gamper Trophy, keď mal 16 rokov. Keď nastúpil na ihrisko, tak fanúšikov poslal do šialenstva. Zišiel som dole a opýtal sa Rijkaarda (vtedajší kouč Barcelony, pozn.), či by nám ho mohol požičať na hosťovanie." 

Barcelona trpela nadbytkom hráčov mimo Európskej únie. Mohla mať v tíme iba troch, avšak nepochybovala, že pálivú situáciu vyrieši. "Mali problém s hráčmi mimo EÚ, ktorých mohli mať v tíme. Povedali mi však, že určite nájdu spôsob, ako zaradiť Messiho do kádra..."

A niekde tu sa jednania dvoch svetových futbalových gigantov skončili. Prakticky skôr, ako sa vôbec začali. Ako dobre. Ktovie, čo by s Messim urobil rok v Taliansku. To sa už nikdy nedozvieme. Užívajme si prítomnosť argentínskeho čarodejníka, kým sa dá, pretože jeho čas sa pozvoľna blíži ku koncu. 


Tagy: Lionel Messi FC Barcelona Juventus Turín

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Emilio Morenatti

DISKUSIA