Zlý začiatok, ale dobrý koniec: Slovenky získali v Lotyšsku dôležité kvalifikačné body

Slovenské futbalistky vyhrali v Liepaji nad Lotyšskom 2:1Slovenské futbalistky vyhrali v Liepaji nad Lotyšskom 2:1 Zdroj: Instagram sfzofficial

LIEPAJA - Slovenské futbalové reprezentantky si v druhom zápase kvalifikácie o postup na ME 2021 pripísali na konto prvé tri body.

V dueli F-skupiny zvíťazili v Liepaji nad domácim Lotyšskom 2:1. Už od 3. minúty prehrávali po góle Karliny Miksoneovej, no dokázali otočiť nepriaznivý vývoj. Ešte do prestávky vyrovnala Patricia Hmírová a o zisku troch bodov rozhodla v 74. minúte Jana Vojteková.

V septembri Slovenky prehrali v úvodnom dueli na pôde Islandu 0:1, v utorok 8. októbra o 18.45 SELČ nastúpia zverenky trénera Petra Kopúňa v ďalšom zápase v Göteborgu proti Švédsku, ktoré v piatok triumfovalo v Maďarsku 5:0.

Lotyšsko - SLOVENSKO 1:2 (1:1)
Góly: 3. Miksoneová - 34. Hmírová, 74. Vojteková

Zostava SR: Korenčiová - Horváthová, Haršányová, Bartovičová, Vojteková - Nikolajová (90+3. Havranová), Biroová, Škorvánková - Šurnovská, Sluková (65. Koleničková), Hmírová (90+1. Fabová)

Peter Kopúň, tréner SR: „Do zápasu sme išli s jasným taktickým plánom, ktorý sa nám podarilo dodržiavať do konca zápasu. Išlo naozaj o to, aby boli hráčky dominantné, aby sme držali loptu, aby sme my určovali tempo a vedeli sme, že si musíme dávať pozor na dve hráčky. Evidentne sme nato v úvode zápasu neboli pripravené a doplatili sme presne nato, načo sme dávali najväčší dôraz, aby sa nám to nestalo. Som naopak veľmi rád, že práve toto je to, že keď si družstvo verí a dokáže držať taktický plán dokonca. Teší ma, že hráčky, ktoré nastúpili hneď na začiatku, a, samozrejme, aj tie, ktoré striedali, dali do zápasu všetko to, čo sme chceli. Súper si vytvoril naozaj dve tutovky, z ktorých bol jeden gól a v druhom prípade trafil žrď. Jedna bola taká pološanca lepšia, ale od tohto momentu sa už Lotyšky do hry nedostali. Nás možno ešte mrzí, že sme si mohli urobiť lepšie skóre a využiť penaltu, ale sme to my, čo berú tri body.  Do kvalifikácie sme chceli vstúpiť s týmito bodmi, takže ciele zatiaľ napĺňame. Výkon bol naozaj kolektívny už len to, že baby dokázali otočiť z 0:1 na 2:1, tak to je po predchádzajúcich skúsenostiach naozaj zadosťučinenie tej práce, ktorú sme robili počas celého roka. Dúfam, že ďalší zápas, ktorý nás čaká naozaj proti kvalitnému súperovi, sa nebudeme mať začo hanbiť a budeme ho vedieť potrápiť a nejakým spôsobom prekvapiť.“