VIDEO Chorváti vybavili Maďarov už v prvom polčase: Modrič a spol. sa opäť bavili futbalom!

Gólová oslava ChorvátovGólová oslava Chorvátov Zdroj: SITA/AP/Darko Bandic

SPLIT - Lídri "slovenskej" E-skupiny Chorváti si hladko poradili s Maďarmi 3:0. Za tromi bodmi nasmeroval finalistov posledných MS už v 5. min Luka Modrič. Zverenci trénera Marca Rossiho prepadli v obrane a hráč Realu Madrid po sóle od polovice nezaváhal.

V 24. min poslal Ante Rebič pred bránu center, ktorý zoči-voči brankárovi Gulácsimu poslal do siete elegantnou pätičkou útočník Dinama Záhreb Bruno Petkovič. Ten istý hráč pridal do prestávky ešte aj tretí gól Chorvátov, opäť po chybe hosťujúcich obrancov.

Aj po prestávke boli Chorváti lepším mužstvom a už desať minút po zmene strán mohli skórovať aj štvrtýkrát. Lenže slabú a zle mierenú strelu Ivana Perišiča brankár Péter Gulácsi vyrazil. O minútu na to uvidel druhú žltú kartu László Kleinheisler, ihneď potom, ako si taliansky rozhodca Daniele Orsato spomenul, že ju maďarskému stredopoliarovi mal ukázať už pred pokutovým kopom za faul v šestnástke.

Chorvátsko - Maďarsko 3:0 (3:0)
Góly: 5. Modrič, 24. a 42. Petkovič, ŽK: 31. Vida, 44. Brozovič - 18. Kleinheister, 82. Lovrencsics, ČK: 56. Kleinheister po 2. ŽK

Zostavy:
Chorvátsko: Livakovič - Jedvaj, Lovren, D. Vida, Barišič - Modrič (67. Kovačič), Brozovič, Rakitič (74. Vlašič) - Rebič, Petkovič, Perišič (61. Brekalo)

Maďarsko: Gulácsi - Lovrencsics, Korhut, Orban, Kádár (46. Lang) - Kleinheister, M. Vida - Dzudzák (60. D. Nagy), Holman, Sallai (76. R. Varga) - Szalai

Viac o téme: Maďarsko Chorvátsko