VIDEO Premiéra na novom Tehelnom poli v znamení slabej návštevy: SFZ, bolo to treba?

Tribúny Tehelného pola zívali prázdnotou
Tribúny Tehelného pola zívali prázdnotou

BRATISLAVA - Slovenskí futbalisti remizovali v nedeľňajšom prípravnom zápase s Paraguajom 1:1. Duel bol aj oficiálnou rozlúčkou s najcennejším dresom pre trio Martin Škrtel, Tomáš Hubočan a Adam Nemec, lenže mal aj svoje veľké negatívum.

Nemilým prekvapením totiž bola samotná divácka návšteva, ktorá bola iba 6669 divákov a niektoré sektory boli úplne prázne. Čo by sme za to možno v minulosti dali, ale teraz sme naozaj čakali viac. Pri kapacite štadióna 22 500 to nevyzeralo príliš ideálne ani priamo v hľadisku, ani v televízii.

Slovenský futbalový zväz (SFZ) sa však príliš nemôže čudovať nezáujmu ľudí, veď najlacnejšie vstupenky 3. kategórie stáli 18 eur, 2. kategória bola v hodnote 28 eur a 1. kategória dokonca až za 38 eur. Žiaľ, výsledok na tribúnach dopadol pomerne zle.

Svoju úlohu nepochybne zohral aj čas zápasu. Bola nedeľa a vzhľadom na motív prípravného zápasu sa kľudne mohlo hrať aj o čosi skôr. Verme, že to bude pre zväz slúžiť ako obrovské ponaučenie. Najmä pri tvorbe cien. Pretože krásny a nový štadión by si zaslúžil byť plný, alebo minimálne spolovice zaplnený. Nehrala tu síce Argentína ani Španielsko, no rozhodne bol Paraguaj veľmi kvalitný súper, čo dokázal aj na ihrisku. 


Tagy: Paraguaj Slovensko SFZ

Zdroj:
športky
Foto:
Športky; Video: Športky

DISKUSIA