VIDEO Hrdinovia prídu a odídu, legendy zostanú večné: Fanúšikovia ho prinútili plakať!

Patrick Marleau prijíma ovácie publikaPatrick Marleau prijíma ovácie publika Zdroj: SITA/AP/Jeff Chiu

SAN JOSE - V lete 2017 sa lúčil s Kaliforniou a opustil klub, v ktorom strávil celú NHL kariéru. Zdalo sa, že anabáza so žralokom na hrudi sa definitívne končí a zimu hokejového života strávi v Toronte. Patrick Marleau sa však po dvoch rokoch v metropole Ontaria vrátil tam, kde ho všetci považujú za modlu. Do San Jose.

Marleaua vymenilo Toronto do Caroliny počas draftu 2019, no Hurricanes s ním nepočítali a vykúpili ho zo zmluvy. Celé leto strávil poctivým tréningom práve v San Jose a všetci predpokladali, že návrat je na spadnutie. Keď sa zdalo, že k nemu nepríde, tak San Jose odštartovalo sezónu bilanciou 0-4 a vedenie konalo. Nablízku bol Marleau a klub s ním podpísal ročný kontrakt a odvtedy vyhrali Sharks oba zápasy. Naposledy v noci na pondelok doma s Calgary pomerom 3:1. 

V prvom domácom zápase po návrate do milovaného klubu mu fanúšikovia pripravili privítanie, ktoré by kohokoľvek chytilo za srdce. Marleau sa taktiež neudržal, lomcovali s ním emócie a napokon mu po lícach stekali slzy dojatia. Presne tak, ako je Mario Lemieux modlou v Pittsburghu, Steve Yzerman v Detroite či Joe Sakic v Colorade... To isté znamená Marleau pre San Jose. A fanúšikovia mu prepáčia aj fakt, že ich nedoviedol k Stanley Cupu. 

Viac o téme: San Jose Sharks Patrick Marleau
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Jeff Chiu; VIDEO: YouTube/NHL
  • Zdroj: Športky - Ondrej Herceg

Súvisiace články