VIDEO Výstroj mu pristane rovnako ako futbalový dres: Čech prežil hviezdny hokejový debut

Petr Čech zažil debut v hokejovej bránke
Petr Čech zažil debut v hokejovej bránke

LONDÝN - Debut bývalého futbalového gólmana Petra Čecha v hokejovej bránke sa skončil víťazne. Guildford Phoenix vo štvrtej anglickej lige vyhral nad Swindonom 3:2 po samostatných nájazdoch a Čecha vyhlásili za najlepšieho hráča zápasu. Stretnutie sledovalo 909 divákov, pričom podľa klubových predstaviteľov sa priemerná návšteva pohybuje okolo čísla 70.

37-ročný Čech nastúpil v drese s číslom 39, ktoré v zámorskej NHL preslávil Dominik Hašek. Portrét olympijského hrdinu z Nagana mal český brankár na prilbe spolu s motívom britskej vlajky a znaky svojich bývalých klubov Chelsea a Arsenalu. 

V nájazdoch ho prekonali dvaja strelci hostí, ďalšie dva pokusy Swindonu išili mimo brány. Pri rozhodujúcom nájazde ale Čech dokázal zastaviť puk a po víťaznom geste zmizol v chumáči rozradostených spoluhráčov. 

Čech pracuje od tejto sezóny ako poradca športového a technického úseku v Chelsea. Štart jeho hokejovej kariéryvyvolal v čekých i britských médiách veľký ohlas. Podľa BBC bude v  Guildforde brankárska trojka. "Chcem odohrať toľko zápasov, koľko budem môcť," citoval 124-násobného českého reprezentanta iDnes.cz.


Tagy: Petr Čech Guildford Phoenix

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia

DISKUSIA