Boženík sa od skúseného Adama Nemca snažil niečo priučiť: Hovoril mi, že...

Róbert Boženík sa raduje z gólu
Róbert Boženík sa raduje z gólu

BRATISLAVA - Nedeľňajším medzištátnym zápasom s Paraguajom sa skončila reprezentačná kariéra Adama Nemca, no zdá sa, že rodákovi z Banskej Bystrice vyrastá na pozícii hrotového útočníka zdatný nástupca. Devätnásťročný Róbert Boženík si gólom v kvalifikačnom súboji s Maďarskom (2:1) otvoril strelecký účet v najcennejšom drese a v spomenutom dueli s juhoamerickým súperom (1:1) sa postaral o jediný presný zásah domáceho tímu.

Vydarený moment útočníka MŠK Žilina prišiel v 59. min, keď strelil vôbec prvý gól slovenskej reprezentácie na novopostavenom Národnom futbalovom štadióne na bratislavskom Tehelnom poli. "Dostal som loptu na prvú tyč a keď som si ju prebral, cítil som, že mám za sebou stopéra. Trošku som sa od neho odpútal, posunul si loptu, vystrelil a chvalabohu to tam padlo," opísal Boženík svoj gól proti Paraguaju.

Rodáka z Terchovej kvalita súpera, ktorý slovenský výber zdolal na MS 2010 v JAR, neprekvapila. "Vedeli sme, aký súper nás čaká. Hráči Paraguaja majú vysokú kvalitu a hoci terén nebol ideálny, boli veľmi silní na lopte. Nám sa podarilo streliť gól, ale potom sme smolne inkasovali. Je to trpké, pretože sme sa s chalanmi chceli rozlúčiť víťazstvom," vyjadril sa autor 11 gólov z predošlej sezóny Fortuna ligy.

Boženík priznal, že v ostatných dňoch si najviac všímal lúčiaceho sa Adama Nemca. "Sledoval som veci, ktoré robí. Teší ma, že som mal možnosť s ním byť aspoň chvíľu a niečo sa od neho priučiť. Je to skúsený hráč, no tiež výborný človek," povedal Boženík a následne prezradil aj rady, ktoré mu dal Nemec. "Hovoril mi, že mám neustále na sebe pracovať, neuspokojiť sa a potvrdiť to, čo je vo mne."

Najbližšie čaká slovenskú futbalovú reprezentáciu kvalifikačný súboj v chorvátskej Rijeke. Tabuľka E-skupiny je veľmi vyrovnaná, no stále majú zverenci Pavla Hapala všetko vo vlastných rukách. "Pozeráme sa iba na seba, vieme, aké zápasy nás čakajú. Verím, že sa dobre pripravíme a do Chorvátska pôjde s cieľom bodovať. Pokiaľ zopakujeme výkon z druhého polčasu duelu proti Walesu, tak môžeme vyhrať s každým. Oproti prvému zápasu s Chorvátmi musíme byť sebavedomejší a nemať pred nimi taký rešpekt," dodal Boženík.


Tagy: Slovensko Adam Nemec Róbert Boženík

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann; Video: Športky

DISKUSIA