Arogancia alebo oprávnené sebavedomie? Ruský talent hlási koniec tria Djokovič-Nadal-Federer

Daniil MedvedevDaniil Medvedev Zdroj: SITA/AP/Andy Wong

BRATISLAVA - Rus Daniil Medvedev v tomto roku neraz naznačil, že hegemónia veľkej trojky svetového mužského tenisu Djokovič - Nadal - Federer sa môže čoskoro skončiť. Niektorí fanúšikovia v 23-ročnom Moskovčanovi vidia možno trochu arogantného mladíka, ale u väčšiny súperov už vzbudzuje svojimi výkonmi oprávnený rešpekt. V aktuálnej sezóne má na konte už deväť finálových účastí, ktoré pretavil na štyri celkové prvenstvá. V rebríčku ATP sa momentálne vyšvihol na štvrté miesto.

"Mojím hlavným cieľom je vyhrať každý zápas," povedal Medvedev pre ruskú spravodajskú agentúru TASS. Podotkol, že pomýšľa na to, aby sa v blízkej budúcnosti stal najlepším tenistom sveta. "V tomto roku mi spomenutý prístup pomohol triumfovať v mnohých dueloch. Ak aj na budúci rok budem pokračovať v rovnakom duchu, potom mám šancu zakončiť sezónu ako prvý hráč sveta," poznamenal.

Veľkým snom ruského tenistu je víťazstvo na budúcoročných olympijských hrách v Tokiu. "Účasť na nich mám prakticky istú, keďže sa na ne môžeme kvalifikovať podľa renkingu. Samozrejme, že snívam o olympijskom zlate. Olympiáda je niečo, o čom ľudia snívajú od detstva. Ak mám byť úprimný, neviem si predstaviť, ako sa v Tokiu budem cítiť. Možno to bude ako na bežnom turnaji, ale možno to pre mňa bude znamenať niečo nadpozemské. Neviem, uvidíme. Snívam však o tom, že tam pôjdem," skonštatoval Medvedev.

Viac o téme: Daniil Medvedev
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Andy Wong
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články