VIDEO Černák v slovenskom súboji úspešnejší ako Tatar, dvoch Čechov majú v Caroline za bohov

Tomáš Tatar sleduje puk v bráne
Tomáš Tatar sleduje puk v bráne

MONTREAL - Traja slovenskí hokejisti zasiahli do utorkových zápasov NHL. Ani jeden z nich nebodoval, ale z víťazstva sa tešili Erik Černák aj Martin Marinčin. Tampa Bay v zostave s obrancom Černákom uspela na ľade Montrealu s útočníkom Tomášom Tatarom 3:1. Toronto s Marinčinom doma zdolalo Minnesotu 4:2.

Černák sa prvýkrát v sezóne predstavil v defenzívnej dvojici so skúseným Švédom Victorom Hedmanom. Košický rodák odohral 21:17 min, dve strely súpera zablokoval a predviedol až 6 bodyčekov, druhý najvyšší počet spomedzi všetkých hráčov na ľade. Na druhej strane Tatar strávil v zápase 18:48 min s bilanciou 3 strely, 1 "hit". Víťazný gól Lightning strelil v presilovej hre útočník Steven Stamkos po prihrávke Hedmana. Dve asistencie si pripísal ruský útočník Nikita Kučerov.

"Stále máme pred sebou dlhú cestu, aby sme produkovali našu typickú hru. Vo väčšine tohto zápasu sme však hrali dobre, najmä vtedy, keď sme to potrebovali. A viedlo to k dvom bodom," uviedol tréner Tampy Bay Jon Cooper na oficiálnom webe NHL. "Po inkasovanom góle v oslabení sme zlepšili túto činnosť a pomohlo nám aj niekoľko dobrých zákrokov Andreja Vasilevského. Naše bránenie súperových presiloviek bolo vynikajúce," skonštatoval Victor Hedman.

Marinčin sa po desiatich dňoch vrátil do zostavy Toronta, v tretej obrannej dvojici s Justinom Hollom strávil na ľade 12:50 min s bilanciou 1 strela, 1 "hit", 1 zablokovaná strela. Na víťazstve Toronta nad Minnesotou sa podieľali gólom všetky tri najväčšie útočné hviezdy Maple Leafs John Tavares, Auston Matthews a Mitchell Marner, pri všetkých štyroch góloch víťazného tímu sa predviedol asistenciou obranca Morgan Rielly.

Carolina potvrdila veľmi dobrý vstup do sezóny víťazstvom na ľade Los Angeles 2:0. O piate víťazstvo v šiestom zápase pre Hurricanes sa výrazne zaslúžili najmä dvaja českí hokejisti. Iba 20-ročný útočník Martin Nečas si pripísal prvý víťazný gól v kariére a brankár Petr Mrázek vďaka 31 zákrokom vychytal 19. shutout v najslávnejšej profilige.

Montreal - Tampa Bay 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 18:48 min, 3 strely, 1 "hit" 
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21:17 min, 6 "hitov", 2 zablokované strely

Toronto - Minnesota 4:2 (0:1, 4:0, 0:1)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 12:50 min, 1 strela, 1 "hit", 1 zablokovaná strela

Winnipeg - Arizona 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)

Calgary - Philadelphia 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Vancouver - Detroit 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Vegas - Nashville 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)

Los Angeles - Carolina 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)


Tagy: Martin Marinčin Tomáš Tatar Montreal Canadiens Tampa Bay Lightning Victor Hedman Toronto Maple Leafs Erik Černák John Cooper

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Paul Chiasson; Video: nhl.com

DISKUSIA