Nevídaný pesimizmus tenisového sympaťáka: Delpo, drž sa, tvoj úspešný návrat si želajú všetci!

Juan Martin Del PotroJuan Martin Del Potro Zdroj: SITA/AP/Pavel Golovkin

BUENOS AIRES - V tenisovom svete patrí k maximálne obľúbeným persónam. Fanúšikovia obdivujú jeho fantastický forehand či nezlomný prístup k tenisu aj za akéhokoľvek nepriaznivého stavu. Juan Martin Del Potro, nečakaný víťaz US Open 2009 sa momentálne snaží o návrat na kurty po niekoľkomesačnej pauze.

Bývalá svetová trojka sa odhlásila z turnajov vo Viedni a Štokholme, na ktorých mal načať svoj návrat na kurty, a ťažko povedať, či sa pokúsi o žiadosť divokej karty na blížiaci sa parížsky masters. Je to veľmi nepravdepodobné, pretože stále iba trénuje, a navyše na antukovom povrchu. Turnaj v Paríži sa hrá v halovom prostredí na tvrdom podklade. 

Argentínsky hráč sa často javí ako pozitívna osobnosť, no v jednej veci až taký ružový prístup nezaujal. Týka sa jeho postavenia v rebríčku a návratu medzi najlepších. "Neočakávam, že po tých problémoch budem zase hráč top desiatky. Nie je ľahké opakovať každý rok, ale nikdy neviete. Ak som stále v dobrej forme a cítim sa zdravý, tak sa dokážem cítiť aj silný," povedal Del Potro. 

Napriek faktu, že minulý mesiac oslávil 31. narodeniny, stále verí, že môže hrať dobrý tenis. Práve toto zostáva jeho motiváciou. Počas týžňov mimo kurtov si vyskúšal, ako chutí trávenie voľného času s priateľmi v rodnom meste Tandil. "Títo chlapci sú úžasní, celý čas ma podporujú a keď s nimi môžem tráviť čas, tak som tu. Vždy si spolu užijeme," úprimne priznal Delpo. 

Delpo sa v tomto roku dostal na kurt len v 12 zápasoch a sezónu začal na konci februára v Delray Beach. V súčasnosti ešte nie je jasné, na akých turnajoch ho budú môcť vidieť fanúšikovia behom budúceho ročníka. Jediným potvrdeným turnajom je práve Delray Beach. O zvyšných podujatiach rozhodne zdravie, fyzická a psychická pohoda argentínskeho miláčika tribún. 

Viac o téme: Juan Martín Del Potro
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Pavel Golovkin; VIDEO: YouTube/Isodeb Esajaso
  • Zdroj: Športky - Ondrej Herceg

Súvisiace články