Stokrát obohratá pesnička v Slovane znovu aktuálna: Klub neplatí, začínajú sa kopiť dlhy!

Výkonný viceprezident a člen predstavenstva klubu HC Slovan Bratislava Juraj Široký ml.
Výkonný viceprezident a člen predstavenstva klubu HC Slovan Bratislava Juraj Široký ml.

BRATISLAVA - Hokejový Slovan azda nikdy neprestane prekvapovať. Po finančných problémoch v posledných sezónach sa musel rozlúčiť s KHL a vrátil sa späť do Tipsport Ligy. Začiatok s čistým štítom nevyzeral zle. Gigantický dlh približne milión eur voči mestu za prenájom zimného štadióna bol minulosťou a klub sa tešil na začiatok novej kapitoly. Zlý sen sa však znovu vrátil.

HC Slovan Bratislava podáva v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži solídne výkony a právom sedí na druhej priečke. Na obhajcu titulu Banskú Bystricu stráca iba jeden bod. Dobré výkony, kvalitná zostava, podpora fanúšikov na tribúnach. Pekný scenár sa však pokazil, keď Slovan znovu neuhradil nájomné za štadión.

"So splátkou za september mešká už viac ako dva týždne, Vedenie Slovana sa navyše stále nedohodlo s mestom na novej zmluve, ktorú chceli obe strany uzavrieť po odchode belasých z KHL. Slovan je tak stále viazaný starou zmluvou, podľa ktorej musí platiť prenájom približne 800 tisíc eur ročne," uvádza na sociálnej sieti Marek Marušiak z RTVS a k správe pripojil aj získané stanovisko mesta: "Môžeme potvrdiť, že k dnešku neevidujeme platbu nájomného od HC Slovan za september. Rokovania o nových podmienkach nájomných zmlúv prebiehajú. Do uzavretia nových zmlúv resp. dodatkov k jestvujúcim zmluvám platia doterajšie nájomné zmluvy. Skoré uzavretie novej zmluvy je teda aj v záujme HC Slovan, keďže klub teraz platí vyššiu sumu."


Tagy: HC Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
TASR/Pavel Neubauer

DISKUSIA