Pichľavá tenisová vojna mladíkov: Akcia vyvolá reakciu, ako malé deti... Páni, načo toľko rečí?

Daniil Medvedev
Daniil Medvedev

MOSKVA - Obaja majú v budúcnosti nemalú šancu získať nejaký grandslamový vavrín. Európske tenisové šelmy Daniil Medvedev a Stefanos Tsitsipas patria k tomu najlepšiemu, čo svet mladých hráčov s raketami v rukách dokáže ponúknuť. Najmä ruský neľútostný medveď z Moskvy, ktorý sedí na štvrtom mieste rebríčka ATP a odborníci sa zhodujú, že už pomaly dýcha na chrbát najlepšej trojke histórie - Federerovi, Nadalovi a Djokovičovi.

Kým najlepšia trojica hráčov v dejinách prejavuje voči tomu druhému rešpekt a uznanie, medzi Medvedevom a Tsitsipasom panuje istá dávka napätia. Nejde o nič vyhrotené a nehrozí výbuch sopky, no v porovnaní s hrajúcimi legendami...

Úradujúci finalista US Open Daniil Medvedev nemá s Tsitsipasom najlepší vzťah už od minuloročného Miami Open, kde sa ruský hráč tešil po trojsetovej bitke 2:6, 6:4, 6:2. Tu bolo všetko v poriadku, problém nastal pri podávaní rúk. Medvedev povedal, že grécky tínedžer by mal radšej sklapnúť. Tieto slová vypustil z úst na margo grékovho správania sa behom zápasu, počas ktorého si vzal aj prestávku na sprchovanie. 

Stíšený konflikt sa znova vynoril na hladinu minulý týždeň po vzájomnom súboji na Masters 1000 v Šanghaji. Medvedev v ňom Tsitsipasa znova porazil a muž z Južnej Európy označil Medvedevovu hru za nudnú. "Nechcem byť hrubý, ale je to nudné. Nudné. Je to tak nudné, že....Neviem...Nenávidím sa za to, že seba staviam do takéhoto druhu situácie, keď musím hrať podľa jeho pravidiel a nie mojich. Toto mi tak trochu pripomína detské roky, keď som mal 12 rokov a hral v kurte," povedal mladý žabiak z Atén. 

Okamžitá reakcia ruského maľčika

Medvedev už počas US Open 2019 ukázal, že sa nebojí rozprávať veci, ktoré sa nemusia páčiť každému. V súboji so skúseným Španielom Felicianom Lopezom si pohneval publikum v New Yorku a po zápase cynicky podotkol: Chcem, aby ste všetci vedeli, kým pôjdete spať, že dnes večer som vyhral vďaka vašej energii."

V utorok zakontroval na slová Tsitsipasa o údajnej nudnej hre. "Každý hráč môže o tom druhom čosi povedať. Tsitsipasa ale viac neberiem vážne, najmä po jeho slovách o oslavách na Laver Cupe. Povedal, že ho prinútili piť alkohol. Je to v poriadku, ale on tiež povedal: Mama, bolo to odporné, môžem ukázať video." 

Dlhodobo je známe, že Federer a Nadal sú priatelia. Neskrývajú to ani na verejnosti, jeden sa teší z úspechov druhého a navzájom sa celú kariéru posúvali vyššie. Preto ich rivalita patrí k tomu najlepšiemu, čo kedy svet športu mohol zažiť. Medvedev s Tsitsipasom zatiaľ do takejto fázy nedospeli a ani nebesá by nedokázali povedať, či k slovu "priateľstvo" medzi nimi raz príde. Ruský hráč neskrýva, že s Tsitsipasom nie sú priatelia. 

"Povedal, že moja hra je nudná? Naozaj? V poriadku, nebudem sa s ním hádať. Každý má svoj vlastný štýl. Ak si niekto myslí, že je nudná, tak okej, nič veľké. Rozhodne nie sme priatelia, ale ani nepriatelia. Sme kolegovia, tak to je," uzavrel nateraz Medvedev situáciu. 

Ruský hráč sa v posledných týždňoch teší famóznej forme, v tomto roku vyhral dva turnaje Masters 1000, vo finále US Open vytrápil Rafaela Nadala v parádnom zápase a v súčasnosti ťahá sériu šiestich po sebe idúcich postupov do finále. Najbližšie sa predstaví v populárnej parížskej hale Bercy od 28. októbra. 


Tagy: Daniil Medvedev Stefanos Tsitsipas

Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Adam Hunger

DISKUSIA