Škrtel s najtesnejším víťazstvom: VIDEO Ubolený výkon United, kanonieri utiekli hrobárovi z lopaty

Gólová radosť hráčov UnitedGólová radosť hráčov United Zdroj: SITA/AP/Darko Vojinovič

BELEHRAD - V podvečerných dueloch 3. kola Európskej Ligy UEFA 2019/2020 sa v základnej zostave objavil zo Slovákov len obranca Martin Škrtel v drese istanbulského Basaksehiru. V zápase J-skupiny proti rakúskemu Wolfsberger FC sa tešil z víťazstva 1:0. V 44. minúte dostal slovenský stopér žltú kartu za nešportové správanie.

V druhom dueli J-skupiny nastúpil Lázsló Bénes za Borussiu Mönchengladbach v 77. minúte zápasu proti domácemu AS Rím. Hoci Borussia začala aktívne, postupne prebrali iniciatívu rímski „vlci“ a na konci prvej tretiny zápasu ju korunoval gólom Zaniolo. Hostia dokázali napokon vyrovnať v nadstavenom čase.

Lazio Rím zmrazilo v Glasgowe Celtic Park tesne pred prestávkou, na konci úspešného rýchleho protiútoku bol Manuel Lazzari. Lenže zeleno-bieli duel otočili, Ryan Christie vyrovnal v 67. min a v 89. min po rohovom kope rozhodol Christopher Jullien. Pred Laziom je v E-skupine aj Kluž, ktorý vyhral v Rennes 1:0 aj vďaka tomu, že hostia odohrali takmer celý druhý polčas v deviatich.

Arsenal spasil Pepe

Arsenal Londýn veľmi dlho doma prehrával s Vitoriou Guimaraes, ktorá mala po dvoch dueloch nula bodov. Po dvoch perfektne umiestnených priamych kopoch v posledných desiatich minútach otočil duel na konečných 3:2 striedajúci reprezentant Pobrežia Slonoviny Nicolas Pepe.

Nicolas Pepe Galéria fotiek (18) Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

Vo vyrovnanej G-skupine, kde mali všetky štyri tímy po dvoch zápasoch tri body, sa po treťom kole dostal do čela švajčiarsky Young Boys Bern. Rozhodlo o tom jeho domáce víťazstvo 2:0 nad Feyenordom Rotterdam, pričom oba góly padli z jedenástok. V druhom zápase sa FC Porto a Glasgow Rangers rozišli zmierlivo po remíze 1:1.

Ferencvároš zaskočil Moskvu

V H-skupine nevyužil v priamom súboji o priebežné prvé miesto výhodu domáceho prostredia Ludogorec Razgrad, Bulhari prehrali s Espanyolom Barcelona 0:1. Budapeštiansky Ferencvároš zaknihoval rovnakým skóre cennú výhru v Moskve nad CSKA, o víťazstve „Fradi“ rozhodol striedajúci Roland Varga po dvoch minútach, čo vybehol na ihrisko. Slovenský stredopoliar Michal Škvarka presedel zápas na lavičke náhradníkov.

Franck Boli a Ivan Galéria fotiek (18) Zdroj: TASR/AP/Pavel Golovkin

Duel o prvé miesto po polovici zápasov základnej skupiny sa hral aj v I-skupine v belgickom Gente, domáci napokon vydolovali v nadstavenom čase v súboji s nemeckým Wolfsburgom bod za remízu 2:2, hoci v prvom polčase prehrávali už o dva góly. Oba góly domácich strelil ukrajinský stredopoliar Roman Jaremčuk. Francúzsky St.Etienne nepotvrdil vzostup formy z domácej ligy, kde tri zápasy po sebe vyhral, v dueli s ukrajinským PFK Olexandrija iba remizoval 1:1.

Martial hrdinom United

V L-skupine potvrdil úlohu lídra Manchester United, ktorý zvíťazil na ihrisku Partizanu Belehrad, o jeho triumfe rozhodol už v prvom polčase Anthony Martial z pokutového kopu. Holandský Alkmaar si doma poradil s kazašskou Astanou najvýraznejším víťazstvom v prvej várke štvrtkových zápasov.

Anthony Martial premieňa penaltu Galéria fotiek (18) Zdroj: SITA/AP/Marko Drobnjakovic

Hral sa i zápas A-skupiny, pod taktovkou slovenského rozhodcu Filipa Glovu sa v zápase bohatom na góly zrodila medzi FK Karabach a APOEL-om Nikózia remíza.

A-skupina:
FK Karabach - APOEL Nikózia 2:2 (1:2)
Góly: 13, Quintana,  29. Medvedev (vlastný gól) 58. Ailton -   45.+1Hallenius.  Rozhodoval: GLOVA (SR)

FC Sevilla - F91 Dudelange 3:0 (1:0)
Góly: 48. a 75. Vazquez, 78. El Haddadi. Rozhodoval: Papapetru (Gréc.)

B-skupina:
Dynamo Kyjev - FC Kodaň 1:1 (0:1)
Góly: 53. Šabanov - 2. Soteriu. Rozhodoval: Meler (Tur.)

Malmö FF - FC Lugano 2:1 (2:0)
Góly: 13. Berget (11 m), 32. Molins - 50. Gerndt. Rozhodoval: Harvey (Ír.)

C-skupina:
FC Getafe - FC Bazilej 0:1 (0:1)
Gól: 18. Frei. ČK: 74. Bua (hostia) po 2. ŽK. Rozhodoval: Brisard (Fr.)

Trabzonspor - FK Krasnodar 0:2 (0:0)
Góly: 49. Berg, 90.+ 2 Vilhena. Rozhodoval: Lechner (Rak.)

D-skupina:
Sporting Lisabon - Rosenborg Trondheim 1:0 (0:0)
Gól: 70. Bolasie. Rozhodoval: Visser (Bel.)

PSV Eindhoven - LASK Linz 0:0
Rozhodoval: Kavanagh (Ang.)

E-skupina:
Celtic Glasgow - Lazio Rím 2:1 (0:1)
Góly: 67. Christie, 89. Jullien - 40. Lazzari. Rozhodoval: Bebek (Chor.)
/za hostí Vavro celý zápas/

Stade Rennes - CFR Kluž 0:1 (0:1)
Gól: 9. Deac. ČK: 5. Mendy, 46. Camavinga - 82. Sušič. Rozhodoval: Jeskov (Rus.)

F-skupina:
Arsenal Londýn - Vitoria Guimaraes 3:2 (1:2)
Góly: 80. a 90.+3  Pepe, 32. Martinelli - 8. Edwards, 36. Bruno Duarte. Rozhodoval: Gözübüyük (Hol.)

Eintracht Frankfurt - Standard Liege 2:1 (1:0)
Góly: 28. Abraham, 73. Hinteregger - 82. Amallah. Rozhodoval: Stefanski (Poľ.)