VIDEO Barcelona opäť naštartovala svoj gólostroj: Tentoraz si to odniesol Valladolid

Radosť hráčov Barcelony Radosť hráčov Barcelony Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona sú opäť na čele španielskej ligy. V utorňajšom zápase 11. kola deklasovali doma Real Valladolid 5:1 a v tabuľke sa o dva body dostali pred Granadu. Dva góly Kataláncov zaznamenal Lionel Messi.

Barcelona sa dostala do vedenia už v 3. minúte, keď sa presadil obranca Clement Lenglet. Hostia po štvrťhodine hry odpovedali zásluhou Kika Olivasa, no potom už úradoval favorit. Do prestávky upravili na 3:1 Arturo Vidal a Messi, po zmene strán pridali ďalšie góly opäť Messi a Luis Suarez. Barcelona tak naplno bodovala v piatom ligovom dueli za sebou a siedmom celkovo.

Atlético Madrid remizovalo na ihrisku Deportiva Alaves 1:1. Favorita poslal do vedenia v 70. minúte Alvaro Morata, sedem minút pred koncom ale vyrovnal Lucas Perez. Atletico sa bodovo dotiahlo na druhú Granadu, tá má ale zápas k dobru.