Tradičný klub utopený v nenormálnych starostiach: Stav núdze, pomáhajú snáď úplne všetci!

Fanúšikovia mužstva Club Africain
Fanúšikovia mužstva Club Africain

BRATISLAVA - Tuniský futbalový tím Club Africain sa zmieta v dlhových problémoch, ale jeho verní fanúšikovia sa mu rozhodli pomôcť. Priaznivci 13-násobného šampióna tamojšej Ligue 1 finančne prispeli na záchranu svojho milovaného klubu a za jeden deň nazbierali viac ako 450-tisíc amerických dolárov.

Club Africain dokonca podporil aj jeden slepý fanúšik, ktorý uprednostnil investíciu do futbalového klubu pred nákupom liekov slúžiacich na zlepšenie jeho života. Informáciu priniesol web BBC.com.

Druhý najstarší tuniský klub a jeden z najznámejších tímov v celej Afrike doplatil na dlžoby voči bývalým hráčom. V ligovej tabuľke prišiel o šesť bodov a nebyť toho, mohol figurovať na líderskej pozícii. S bilanciou šesť víťazstiev a jedna prehra v siedmich vystúpeniach momentálne okupuje piatu priečku s trojbodovým mankom na vedúci Monastir.

Tuniská futbalová federácia (FTF) v snahe pomôcť tradičnému klubu zriadila krízovú komisiu, aby Club Africain nečelil ďalším sankciám. FTF v októbri založila bankový účet určený pre fanúšikov klubu, ktorý naň môžu prispieť ľubovoľnou sumou a pomôžu tým znížiť dlh.

V rámci desiateho mesiaca kalendárneho roka vyzbierali fanúšikovia 600-tisíc amerických dolárov a počas špeciálnej utorňajšej akcie pridali ďalších viac ako 450-tisíc USD. Club Africain vďaka tomu získal viac jeden milión amerických dolárov, no jeho celkový dlh je takmer šesťnásobný.


Tagy: Club Africain

Zdroj:
SITA
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA