VIDEO Slováci sa po výhre nevyhnú zmenám: Aj keď sa hovorí, že víťazná zostava sa nemení, ale...

Striedačka slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov
Striedačka slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov

PIEŠŤANY - V slovenskej kabíne konečne mohla vypuknúť malá oslava. Po úvodnom stretnutí so Švajčiarskom, ktoré naši reprezentanti do 20 rokov prehrali, prišla satisfakcia v podobe triumfu 3:2 nad rovesníkmi z Nemecka. Zlepšenie v každej fáze hry prinieslo svoje ovocie. Slováci tak vstupujú do sobotného zápasu s Nórskom s bilanciou jedna výhra a jedna prehra.

Slováci už od úvodným minút dominovali a predvádzali zlepšený výkon, čo vyzdvihol aj tréner Róbert Petrovický: "Stavali sme na dobrej poslednej tretine zo včerajšieho zápasu so Švajčiarskom. Prvou tretinou sme nastavili trend zápasu. V každom pásme sme robili menej chýb. Zabojovali sme a v závere sme to už ubránili. Spokojnosť tam je, ale čaká nás ešte jeden zápas."

Dva zápasy sú už odohraté, zostáva ešte jeden, čo prináša poslednú možnosť pre trénerov vyskúšať si jednotlivých hráčov na ľade. Zmenám sa nevyhne ani víťazná slovenská súpiska. "Zmeny v zostave nastali aj v zápase s Nemeckom. Vždy si to premyslíme tak, aby sme videli v akcii všetkých chlapcov, ktorých máme k dispozícii. Aj keď sa hovorí, že víťazná zostava sa nemení, ale my to potrebujeme pomeniť, aby sme videli ešte jedného či dvoch chlapcov," dodal Petrovický.

Veľký podiel na výhre má brankár Jakub Lackovič, ktorý v prvom stretnutí odchytal iba dve tretiny. Inkasoval v nich až päť gólov a do záverečného dejstva už nezasiahol. V súboji s Nemeckom na tento zápas zabudol a bol oporou tímu. "Z mojej strany a tiež aj zo strany chalanov to bol omnoho lepší zápas ako ten prvý so Švajčiarskom. Myslím, že som pár dobrými zákrokmi podržal tím, takže som spokojný. Úvodný zápas som sa snažil hodiť za hlavu. Nový deň, nový zápas," povedal mladý 19-ročný brankár.


Tagy: Nemecko Slovensko Róbert Petrovický Jakub Lackovič

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Rendek
Foto:
TASR/Martin Palkovič; Video: Športky - Bublavý

DISKUSIA