VIDEO Najväčší slovenský šampión proti českému levovi! Fanúšikovia sa dočkali zápasu storočia

Attila Végh pred Zápasom storočia Attila Végh pred Zápasom storočia Zdroj: Oktagon MMA

PRAHA - Vypredaná O2 arena bude v sobotu dejiskom dlho očakávaného súboja hviezd českého a slovenského MMA. O pozíciu česko-slovenskej jednotky zmiešaného bojového umenia sa stretnú domáci veterán zo slávnej UFC Karlos Vémola a bývalý šampión prestížnej organizácie Bellator Attila Végh zo Slovenska. Usporiadateľská spoločnosť Oktagon, založená v roku 2016, duel označuje za "zápas storočia".

Favoritom súboja je podľa stávkových kancelárií Vémola, ktorý vyhral 27 z doterajších 32 zápasov a drží sériu jedenástich triumfov v rade. "Terminátor" je tiež tradične výrazne aktívnejší vo slovných útokoch na súpera, ktoré duelom MMA často predchádzajú.

"Nenávisť hraná nie je. Ľudia si myslia, že stojím doma pred zrkadlom a učím sa frázy o nenávisti. Nie je to tak...," prezradil v rozhovore pre iSport.cz. "Uvidíš, aká energia zo mňa pôjde, až nás zatvoria spolu v klietke. To bude strašné," podotkol Vémola, ktorý rovnako ako vždy tvrdí, že vyhrá pred limitom.

Hoci je Végh vo vyhláseniach o poznanie miernejší, strach zo súpera nemá. "Mám z neho rešpekt. Rešpekt a strach, to nie je to isté. Človek, ktorý má strach, tak nejde potom do klietky. Mám rešpekt, úctu a pokoru pred každým súperom," povedal v relácii Česká ulička.

Karlos Vémola vs. Attila Galéria fotiek (8) Zdroj: Oktagon MMA

Obaja sa stretnú až na samotnom konci galavečera Oktagon 15 v poloťažkej váhovej kategórii. Zápas je vypísaný na tri kolá po piatich minútach.

Okrem divácky očakávaného duelu sa proti sebe postavia ďalšie zaujímavé osobnosti bojových športov. Viktor Pešta, ktorý má rovnako ako Vémola skúsenosti z UFC, nastúpi proti Michalovi Martinkovi, bývalému hokejistovi, ktorý o zmluvu s najprestížnejšou MMA organizáciou tiež zápasil. "Veľmi sa na zápas teším. Zatiaľ som so žiadnym Čechom neprehral, ​​takže na mňa bude zvýšený tlak. Bude to super zápas aj zážitok," povedal Pešta.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: Attila Végh Karlos Vémola
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Oktagon MMA
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články