VIDEO Šampión dokázal nemožné: LeBron zastavený, srbské zviera Denveru znova úradovalo

Pascal Siakam smečuje do koša LakersPascal Siakam smečuje do koša Lakers Zdroj: SITA/AP/Marcio Jose Sanchez

LOS ANGELES - Basketbalisti Toronta obhajujúci titul v NBA vyhrali v nedeľu na ihrisku Los Angeles Lakers 113:104 a prerušili sedemzápasovú víťaznú sériu kalifornského klubu. Oba celky teraz majú na konte sedem výhier a dve porážky. Dotiahol sa na nich Denver, ktorý zvíťazil 100:98 po predĺžení nad Minnesotou vďaka víťaznej strele srbského pivota Nikolu Jokiča. Lepší je už iba Boston s jedinou porážkou.

Toronto bolo p oodchode najužitočnejšieho hráča posledného play-off Kawhiho Leonarda mnohými odpisované, ale proti Lakers ukázalo, že je stále jedným z favoritov. Do zápasu nastúpilo bez ďalších dvoch opôr Serge Ibaku a predovšetkým Kylea Lowryho, napriek tomu dokázalo vyhrať.

Domáci viedli väčšinu prvého polčasu, a to až o jedenásť bodov, ale druhý polčas patril kanadskému celku. Ten veľmi dobre bránil LeBrona Jamesa, ktorý dal iba 13 bodov. Menej zaznamenal naposledy v apríli 2018. Aj tak si pripísal 85. triple-double v kariére, keď pridal 15 asistencií a 13 doskokov.

Hviezdne duo Lakers - Galéria fotiek (20) Zdroj: SITA/AP/Marcio Jose Sanchez

Anthony Davis dal 27 bodov, ale Toronto ťažilo z toho, že ofenzívu rozdelilo medzi viac hráčov. Lídrami boli Pascal Siakam s 24 bodmi a 11 doskokmi a Fred VanVleet s 23 bodmi a 10 asistenciami. Siakam dal päť kľúčových bodov v predposlednej minúte, keď zastavil nápor Lakers a ich snahu o obrat.

Dráma sa odohrala v Minnesote, kde domáci zviedli tuhú bitku s Denverom. Nuggets mali v závere normálnej hracej doby dve šance na rozhodnutie, ale Jamal Murray dvakrát minul. V predĺžení si vzal loptu za nerozhodného stavu Nikola Jokič a tri sekundy pred koncom strelou z otočky po odskoku rozhodol. Srbský pivot obstaral druhú víťaznú strelu tímu po sebe po tom, čo zariadil i minulý triumf nad Philadelphiou.

Nikola Jokič a Karl-Anthony Galéria fotiek (20) Zdroj: SITA/AP/Jim Mone

"My sa iba stiahneme a dívame sa. Pri jeho strelách mu skutočne verím. Jednoducho nám stačí dostať k nemu loptu," pochválil Jokiča jeho spoluhráč Paul Millsap. "V poslednej štvrtine sa nám nedarilo, ale doviedli sme zápas aspoň do predĺženia, v ktorom sme sa mohli zdvihnúť a to sa podarilo," uviedol Jokič k tomu, že Nuggets stratili až 16-bodové vedenie.

O dva body vyhrali i Milwaukee Bucks nad Oklahomou (121:119). Giannis Antetokounmpo k tomu prispel 35 bodmi a 16 doskokmi, z toho 24 bodov dal v druhom polčase. Pol minútu pred koncom bolo vyrovnané, ale potom Brook Lopez strelil kľúčovú trojku. Oklahoma vzápätí netrafila a Bucks už doviedli duel k víťazstvu.